Pogoda na Wszystkich Świętych i Zaduszki. Aura będzie sprzyjać wizytom na cmentarzach, ale parasole mogą się przydać

Autor:
anw
Źródło:
IMGW, tvnmeteo.pl
Pogoda na sobotę 28.01
Pogoda na sobotę 28.01tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

W dniu Wszystkich Świętych i w Zaduszki może być całkiem ciepło jak na początek listopada - wynika ze wstępnych prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Prawdopodobnie będzie jednak - przyznają synoptycy - nieco chłodniej niż przed rokiem i być może nie tak pogodnie. Niewykluczony jest deszcz.

Prawdopodobnie wystarczy jesienna kurtka i zwykła czapka zamiast futer, kożuchów i papach, ale przydać się może parasol. Wstępne prognozy pogody IMGW na początek listopada, kiedy Polacy odwiedzają groby, są stosunkowo korzystne. - Tydzień, w którym będziemy obchodzić Wszystkich Świętych i Zaduszki, może być całkiem ciepły - powiedział Grzegorz Walijewski, rzecznik prasowy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogoda na Wszystkich Świętych 2022

Walijewski dodał, że choć prognozy wskazują, iż średnia dobowa temperatura będzie wyższa od wieloletniej, notowanej w 30 latach, to jednak dni w świątecznym tygodniu będą trochę chłodniejsze od zeszłorocznych.

>>> Amerykańska prognoza pogody na zimę w Polsce. W modelach widać zmianę

W ubiegłym roku 1 listopada termometry wskazywały 14-15 stopni Celsjusza, świeciło też słońce. W tym roku temperatura maksymalna prawdopodobnie będzie niższa, sięgnie 10-11 st. C, natomiast temperatura minimalna obniży się do 2-3 stopni. Bardzo możliwe, że popada deszcz, a w górach spadnie śnieg.

>>> Wstępna prognoza IMGW na okres od listopada do lutego

Listopad pogodowo bez zaskoczeń, ale niewykluczony nawet silny mróz

Meteorolog przewiduje, że cały listopad będzie normalny, nic zaskakującego w pogodzie nie powinno się wydarzyć.

- Maksymalnie może być 18 stopni Celsjusza. Nie oznacza to, że będzie cały czas na plusie. Temperatury ujemne też się pojawią. Z naszych analiz wynika, że temperatura minimalna może spaść nawet do -10 stopni. Nie jest to niczym nadzwyczajnym. W poprzednich latach tak też bywało - zauważył Walijewski.

Większych opadów deszczu należy spodziewać się w województwach: zachodniopomorskim, lubuskim (północna część), pomorskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim. Natomiast w pozostałej części kraju opady będą w normie. Śnieg spodziewany jest tylko w górach.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:anw

Źródło: IMGW, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości