Pogoda na weekend. Uwaga na zawieje śnieżne!

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognozowana temperatura w kolejnych dniach
Prognozowana temperatura w kolejnych dniachVentusky
wideo 2/2
Pogoda na pięć dni

Pogoda w weekend przypomni nam o tym, że w kalendarzu wciąż jest zima. W niektórych częściach Polski pojawią się opady śniegu, którego może spaść naprawdę sporo. Silny wiatr lokalnie spowoduje zawieje. Po tym, jak opady odsuną się od naszego kraju, napłynie mroźne powietrze.

Pogodę w Polsce w ciągu najbliższej doby kształtować będzie głęboki układ niskiego ciśnienia z centrum przemieszczającym znad Morza Bałtyckiego w kierunku zachodniej Rosji, ze strefą chłodnego frontu atmosferycznego. Początkowo będzie płynąć za nim chłodne powietrze polarne, a następnie, w ciągu dnia, napłynie mroźne powietrze pochodzenia arktycznego - informuje synoptyk tvnmeteo.pl Damian Zdonek.

Prognoza pogody na weekend

Sobota zapowiada się pochmurno z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem rzędu 2-5 litrów wody na metr kwadratowy. W drugiej części dnia na północy i zachodzie kraju opady będą przechodzić w śnieg i lokalnie spadnie tam go do 5-10 centymetrów. W górach pokrywa śnieżna wzrośnie o 10-20 cm. Niewielkie przejaśnienia pojawią się tylko w niektórych miejscach na południu i wschodzie kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 1-2 stopni Celsjusza na północy i zachodzie do 4-6 st. C na południowym wschodzie. Wiatr będzie na ogół umiarkowany, ale w porywach na północy, zachodzie i południu kraju okaże się dość silny. Osiągnie tam prędkość 40-60 kilometrów na godzinę. Takie porywy spowodują zawieje.

Prognoza pogody na niedzielę i poniedziałektvnmeteo.pl

Drugiego dnia weekendu niż odsunie się w głąb Rosji, a na aurę w naszym kraju zacznie wpływać rozległy stabilny układ wysokiego ciśnienia znad Wysp Brytyjskich. Nad Polską zalegać będzie dość chłodne powietrze - zapowiada nasz synoptyk. Przewidywana jest duża ilość rozpogodzeń, podczas których, zwłaszcza w nocy i nad ranem, temperatura będzie znacznie spadać - nawet do -10 st. C.

Niedziela upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z rozpogodzeniami. Chmury będą pokrywać niebo przez przeważającą część dnia na wschodzie i południowym wschodzie kraju. Lokalnie może przelotnie popadać śnieg. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -1 st. C na Suwalszczyźnie do 2-3 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje umiarkowany - choć na północy i zachodzie w porywach dość silny - północny wiatr.

Prognozowane opady w kolejnych dniach
Prognozowane opady w kolejnych dniachVentusky

Początek kolejnego tygodnia bez opadów

W poniedziałek się wypogodzi i nigdzie nie powinno padać. Większe zachmurzenie może wystąpić tylko w południowych i zachodnich regionach. Temperatura maksymalna osiągnie od -1 st. C i 0 st. C na wschodzie do 2-3 st. C na zachodzie kraju. Z kierunku północno-wschodniego będzie wiać słaby i umiarkowany wiatr.

Prognoza pogody na wtorek i środętvnmeteo.pl

Na wtorek prognozowane jest zachmurzenie od małego na południu do dużego na północy kraju. Termometry na obszarze całej Polski pokażą maksymalnie od 2 do 4 st. C. Wiatr okaże się słaby, zmienny.

Środa przyniesie umiarkowane i duże zachmurzenie. We wszystkich regionach kraju temperatura maksymalna znajdzie się na poziomie 4-6 st. C. Powieje słaby i umiarkowany północno-zachodni wiatr.

Prognozowana temperatura w kolejnych dniach
Prognozowana temperatura w kolejnych dniachVentusky

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości