TVN Meteo | Prognoza

Pogoda na kolejne dni. Mróz i opady śniegu, miejscami intensywne

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
ps/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognozowana temperatura w dniach 20-24.01
Prognozowana temperatura w dniach 20-24.01Ventusky.com
wideo 2/3
Pogoda na pięć dni 06-10.12

Najbliższe dni zapowiadają się mroźno. W środę na termometrach poniżej zera będzie w całej Polsce. Jest szansa na rozpogodzenia, ale opadów śniegu nie zabraknie, w niektórych regionach kraju mogą okazać się intensywne.

We wtorek czeka na duże zachmurzenie z niewielkimi przejaśnieniami. Miejscami może słabo popadać śnieg. Temperatura maksymalna wyniesie od -7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 0 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w niektórych miejscach silniejszy. Powieje z północnego wschodu, skręcając na południowy wschód.

Środa upłynie z dużym zachmurzeniem, można spodziewać się jednak przejaśnień i rozpogodzeń. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -5 st. C na Suwalszczyźnie do -1 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Będzie wiać słabo i umiarkowanie, z kierunków wschodnich.

Prognoza pogody na środę i czwartektvnmeteo.pl

Opady śniegu, także intensywne

Na czwartek dla wschodnich regionów synoptycy zapowiadają pogodną aurę. Poza tym będzie pochmurno z opadami śniegu, miejscami dość intensywnymi - do 5-10 centymetrów. Temperatura sięgnie maksymalnie od -2 st. C na Suwalszczyźnie do 3 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni.

Prognoza pogody na piątek i sobotętvnmeteo.pl

W piątek na obszarze całego kraju zachmurzenie okaże się duże, popada również śnieg. Termometry pokażą maksymalnie od 0 st. C na Dolnym Śląsku do 3 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany, lokalnie silniejszy wiatr, z kierunków zmieniających się.

Prognozowane opady w ciągu kolejnych dni
Prognozowane opady w ciągu kolejnych dniVentusky

Sobota również zapowiada się z dużym zachmurzeniem, ale można liczyć na przejaśnienia oraz rozpogodzenia. Temperatura maksymalna wyniesie od -2 st. C na Suwalszczyźnie do 1 st. C na Podkarpaciu. Południowy wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Prognozowane porywy wiatru w ciągu kolejnych dni
Prognozowane porywy wiatru w ciągu kolejnych dniVentusky

Autor:ps/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości