Pogoda na jutro - wtorek 08.02. Deszcz i deszcz ze śniegiem w całym kraju

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noc tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro 08.02

Pogoda na jutro. Wtorek na obszarze całej Polski upłynie pod znakiem opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. W górach może spaść do 10 centymetrów śniegu. Na północy kraju wiatr w porywach mocno się rozpędzi.

Polska w ciągu najbliższej doby od północnego zachodu stopniowo będzie dostawać się pod wpływ zatoki niżu znad Skandynawii ze strefą frontów atmosferycznych. Strefa ta do wieczora we wtorek przejdzie przez cały kraj. Napłynie wilgotne powietrze polarne, które przyniesie opady deszczu ze śniegiem przechodzące w sam deszcz.

Pogoda na noc

Nocą jedynie w południowo-wschodniej części kraju zachmurzenie będzie duże ze słabymi przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem, a w górach i rejonach podgórskich śniegu. Poza tym zachmurzenie okaże się umiarkowane, nie powinno też padać. Temperatura maksymalna wyniesie od -1 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 1 st. C w centrum kraju, do 2 st. C w części zachodniej. Wiatr powieje z kierunków zachodnich, umiarkowanie, jedynie na Wybrzeżu i miejscami w górach dość silnie, w porywach osiągając prędkość do 40-60 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl

Pogoda na wtorek

Dzień będzie pochmurny. Z północnego zachodu na południowy wschód będą wędrować opady deszczu i deszczu ze śniegiem rzędu 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. W górach spadnie do 5-10 centymetrów śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 2 st. C na Suwalszczyźnie, przez 6 st. C w centrum kraju, do 8 st. C na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Z kierunków zachodnich będzie wiać umiarkowanie, tylko na zachodzie i północy dość silnie. Wiatr w porywach rozpędzi się tam do 40-60 km/h.

Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorektvnmeteo.pl

Warunki biometo

Wilgotność powietrza w ciągu dnia znajdzie się na poziomie 80-90 procent. Na obszarze całej Polski będzie odczuwalny chłód, a w północnych regionach jego odczucie spotęguje wiatr. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo we wtorek
Warunki biometeo we wtorektvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura minimalna wyniesie 1 st. C. Wiatr będzie zachodni i północno-zachodni, umiarkowany. Ciśnienie rośnie, o północy barometry wskażą 999 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Pochmurno, w drugiej części dnia opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Na termometrch zobaczymy maksymalnie od 4 st. C. Powieje zachodni, umiarkowany wiatr. Ciśnienie będzie się wahać, w południe osiągnie 1006 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Temperatura spadnie minimalnie do 1 st. C. Wiatr będzie północno-zachodni i zachodni, umiarkowany. Ciśnienie rośnie, o północy wyniesie 1012 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Pochmurno z opadami deszczu, pod koniec dnia rozpogodzenia. Termometry pokażą maksymalnie 7 st. C. Powieje zachodni, umiarkowany, okresami dość silny wiatr, w porywach do 50-70 km/h. Ciśnienie będzie sie wahać, w południe osiągnie 1010 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna wyniesie 2 st. C. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany. Ciśnienie zaczyna się wahać, o północy osiągnie 1006 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Pochmurno z opadami deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 7 st. C. Powieje zachodni, umiarkowany, okresami dość silny wiatr, w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie będzie się wahać, w południe wyniesie 1006 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Temperatura spadnie minimalnie do 2 st. C. Wiatr będzie zachodni i północno- zachodni, umiarkowany. Ciśnienie zaczyna się wahać, o północy osiągnie 1005 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Pochmurno z opadami deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 6 st. C. Powieje zachodni, umiarkowany, okresami dość silny wiatr, w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie będzie się wahać, w południe wyniesie 1005 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Zachmurzenie duże, okresami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna wyniesie 0 st. C. Wiatr będzie zachodni i północno- zachodni, umiarkowany. Ciśnienie waha się, o północy osiągnie 989 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Pochmurno, słabe przelotne opady deszczu ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 4 st. C. Powieje zachodni, umiarkowany wiatr. Ciśnienie będzie się wahać, w południe wyniesie 991 hPa.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości