Pogoda na jutro - środa 28.12. Deszcz, deszcz ze śniegiem i silny wiatr

Autor:
ps,anw/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noc tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. Środa 28.12 w niektórych regionach kraju przyniesie opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Termometry wskażą w najcieplejszej chwili dnia do 8 stopni Celsjusza. Należy spodziewać się silnych porywów wiatru, na nizinach nawet do 70 kilometrów na godzinę.

W nocy będzie pochmurno z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. W niektórych miejscach na północnym wschodzie, wschodzie i południu kraju pojawią się słabe opady deszczu ze śniegiem do 2 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura minimalna wyniesie od -3 stopni Celsjusza w Małopolsce, przez -1 st. C w centrum kraju, do 1 st. C na Wybrzeżu. Wiatr będzie południowo-zachodni i zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągając prędkość do 60 kilometrów na godzinę, a w górach powyżej 100 km/h.

Pogoda na noc 27/28.12
Pogoda na noc 27/28.12tvnmeteo.pl

Pogoda na środę 28.12

Dzień upłynie z dużym zachmurzeniem. Przejaśnienia i rozpogodzenia możliwe są w południowych i centralnych regionach. Na północnym zachodzie i północy kraju okresami będą występować opady deszczu rzędu 1-5 l/mkw., a w rejonie północno-wschodniej Polski popada deszcz ze śniegiem do 5 l/mkw.

Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 1-3 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu, przez 5-6 st. w centrum, do 7-8 st. C na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Z kierunku południowo-zachodniego powieje umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach na nizinach do 50-70 km/h, w górach do 100 km/h.

Prognoza pogody na środę 28.12
Prognoza pogody na środę 28.12tvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie od 70 do 90 procent. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne na północy i północnym zachodzie Polski. W pozostałych regionach okażą się neutralne.

Warunki biometeo w środę 28.12
Warunki biometeo w środę 28.12tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W nocy w Warszawie będzie pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura minimalna wyniesie 0 st. C. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie rośnie, o północy barometry wskażą 1010 hektopaskali.

Pogoda na jutro - Warszawa

Na środę dla Warszawy prognozowane jest na ogół duże zachmurzenie. Niewykluczone są słabe opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 5 st. C. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach do 60 km/h. Ciśnienie w południe spadnie do 1007 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Noc w Gdyni, Sopocie i Gdańsku będzie pochmurna z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Temperatura spadnie minimalnie do 1 st. C. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie rośnie, o północy osiągnie 1020 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Środa w Gdańsku, Sopocie i Gdyni upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia, a okresami będą pojawiać się opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 4 st. C. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach do 60-70 km/h. Ciśnienie w południe spadnie do 1013 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

W nocy w Poznaniu będzie pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura minimalna wyniesie -1 st. C. Wiatr będzie południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie rośnie, o północy osiągnie 1012 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Mieszkańcy Poznania w środę powinni spodziewać się na ogół dużego zachmurzenia, niewykluczone są też słabe opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 6 st. C. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach do 60 km/h. Ciśnienie w południe spadnie do 1004 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Noc we Wrocławiu przyniesie pochmurną aurę z przejaśnieniami. Temperatura spadnie minimalnie do -1 st. C. Wiatr będzie południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie rośnie, o północy osiągnie 1010 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

W środę we Wrocławiu zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 7 st. C. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach do 60 km/h. Ciśnienie w południe spadnie do 1003 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Noc w Krakowie zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura minimalna wyniesie -3 st. C. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie rośnie, o północy osiągnie 1000 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Na środę dla Krakowa prognozowane jest umiarkowane i duże zachmurzenie. Termometry pokażą maksymalnie 5 st. C. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach do 60 km/h. Ciśnienie w południe spadnie do 996 hPa.

Warunki drogowe w środę 28.12
Warunki drogowe w środę 28.12tvnmeteo.pl

Autor:ps,anw/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości