Pogoda na jutro - sobota 29.10. Mgły radiacyjne pojawią się w nocy, do 21 stopni w dzień

Autor:
as/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro, czyli na sobotę 29.10. W nocy część nieba nad Polską zasnują chmury, a przy ziemi mogą pojawić się mgły radiacyjne. Dzień również zapowiada się pochmurnie, ale w prawie całym kraju będziemy mogli zostawić parasolki w domu. Na termometrach zobaczymy nawet 21 stopni Celsjusza.

Noc rozpocznie się pogodnie, ale od zachodu prognozowany jest stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego. W rejonie Warmii i Mazur mogą wystąpić pojedyncze mgły radiacyjne. Spodziewane są one również na południu Polski, na obszarach podgórskich, w kotlinach.

W ciągu nocy termometry pokażą maksymalnie wyniesie od 8-10 stopni Celsjusza na wschodzie Polski do 12-14 st. C w zachodniej części kraju. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego zachodu.

>>> Sprawdź także: Mgła radiacyjna, adwekcyjna, orograficzna... Czym się różnią

Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl

Pogoda na jutro - sobota 29.10

Sobota przyniesie w całym kraju pochmurną aurę. Spodziewane jest zachmurzenie od umiarkowanego na południu Polski, do dużego z rozpogodzeniami w regionach północnych i centralnych. W rejonie północno-wschodniej Polski może słabo popadać.

Na termometrach zobaczymy od 14-15 st. C na Suwalszczyźnie, przez 17-18 st. C w centralnej Polsce, do 21 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr będzie umiarkowany, na północy i wschodzie w porywach osiągnie do 40-50 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na sobotę
Prognoza pogody na sobotętvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne

W ciągu dnia wilgotność powietrza sięgnie około 70-90 procent, przy czym najwyższa będzie na północnym wschodzie kraju. W rejonie Podlasia, Warmii i Mazur oraz części Pomorza będzie odczuwalny komfort termiczny, a mieszkańcy pozostałych regionów odczują ciepło. Warunki biometeorologiczne okażą się neutralne.

Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotętvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Noc w Warszawie zapowiada się pogodnie i bez opadów. Temperatura minimalna wyniesie 10-12 st. C. Powieje słaby i umiarkowany południowo-zachodni wiatr. O północy na barometrach zobaczymy 1008 hPa, a ciśnienie będzie spadać.

Pogoda na jutro - Warszawa

W sobotę mieszkańców Warszawy czeka duże zachmurzenie, przejściowo całkowite. W ciągu dnia nie będzie padać. Termometry pokażą maksymalnie 17-18 st. C. Wiatr z kierunków zachodnich okaże się słaby i umiarkowany. Ciśnienie będzie spadać i w południe wyniesie 1006 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

W nocy w Gdańsku, Gdyni i Sopocie zapanuje umiarkowane zachmurzenie wzrastające do dużego, jednak nie jest spodziewany deszcz. Na termometrach zobaczymy minimum 13-14 st. C. Południowo-zachodni wiatr, skręcający na zachodni, okaże się słaby, nad ranem - umiarkowany. Ciśnienie będzie się wahać, a o północy barometry wskażą 1016 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Sobota upłynie w Gdańsku, Gdyni i Sopocie pod znakiem dużego zachmurzenia z rozpogodzeniami i bez opadów. Temperatura w ciągu dnia wzrośnie do 14-16 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny, porywisty wiatr z zachodu. Na barometrach w południe zobaczymy 1016 hPa, a ciśnienie będzie spadać.

Pogoda na noc - Poznań

W Poznaniu w nocy prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego. Nie będzie padać. Termometry pokażą minimalnie 13-14 st. C. Powieje słaby wiatr południowo-zachodni skręcający na zachodni, jedynie nad ranem - umiarkowany. Ciśnienie o północy wyniesie 1009 hPa i będzie się wahać.

Pogoda na jutro - Poznań

Poznań powinien przygotować się na sobotę pod znakiem dużego zachmurzenia, ale z rozpogodzeniami i bez opadów. W najcieplejszym momencie dnia na termometrach zobaczymy 17-18 st. C. Wiatr z kierunków zachodnich okaże się umiarkowany. Ciśnienie będzie spadać, a w południe barometry pokażą 1009 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Noc we Wrocławiu przyniesie umiarkowane zachmurzenie. Nie będzie padać deszcz. Temperatura minimalna wyniesie 12-13 st. C. Wiatr będzie słaby, południowo-zachodni. O północy na barometrach zobaczymy 1007 hPa, a ciśnienie będzie się wahać.

Pogoda na jutro - Wrocław

Sobota we Wrocławiu upłynie pod znakiem pochmurnej aury. Spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane i duże, ale bez opadów. Termometry pokażą nawet do 20-21 st. C. Powieje umiarkowany południowo-zachodni wiatr, skręcający na zachodni. W południe ciśnienie osiągnie 1007 hPa i będzie spadać.

Pogoda na noc - Kraków

W Krakowie noc zapowiada się pogodnie i bezdeszczowo. Na termometrach zobaczymy minimalnie 10-12 st. C. Z kierunków zachodnich powieje słaby wiatr. Ciśnienie będzie się wahać, o północy barometry pokażą 997 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Mieszkańców Krakowa czeka w sobotę umiarkowane zachmurzenie. Nie są prognozowane opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 19-20 st. C. Zachodni wiatr okaże się słaby. Ciśnienie będzie spadać, w południe na barometrach zobaczymy 996 hPa.

Warunki drogowe w sobotę
Warunki drogowe w sobotętvnmeteo.pl

Autor:as/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości