TVN Meteo | Prognoza

Pogoda na jutro - sobota 25.06. Od 25 do 30 stopni. Lokalnie może zagrzmieć

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
kw/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. W sobotę 25.06 w wielu regionach kraju możemy spodziewać się pogodnej, a nawet słonecznej aury. Będą jednak miejsca, w których może się chmurzyć i grzmieć. Będzie upalnie - w części Polski w najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą 30 stopni Celsjusza.

Nadchodzącej doby przeważająca cześć kraju pozostanie w zasięgu pogodnego wyżu Frido znad północno-zachodniej Rosji. Tylko nad zachodnie krańce Polski spróbuje się wcisnąć znad Niemiec płytka zatoka niżu z frontem atmosferycznym. Przyniesie on w dzielnicach zachodnich zwiększone zachmurzenie, a po południu lokalnie burze z przelotnymi opadami deszczu, występujące od Dolnego Śląska po Ziemię Lubuską.

Do Polski znad południa Europy płynie bardzo ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Pogoda na noc 24/25.06

Nadchodząca noc zapowiada się przeważnie pogodnie, jedynie na zachodzie zachmurzenie stopniowo będzie wzrastać do umiarkowanego, a lokalnie dużego. Padać nie powinno. Temperatura wyniesie od 14 stopni Celsjusza na Podlasiu, przez 17 st. C w centrum kraju, do 19 st. C na Ziemi Gorzowskiej. Wiatr będzie wschodni, słaby i umiarkowany.

Pogoda na noc 24/25.06
Pogoda na noc 24/25.06tvnmeteo.pl

Pogoda na jutro - sobota 25.06

Sobota będzie przeważnie słoneczna i pogodna. Po południu na zachodzie zachmurzenie będzie wzrastać, niewykluczone są przelotne opady deszczu i burze od Dolnego Śląska po Ziemię Lubuską. Zjawiskom mogą towarzyszyć opady rzędu 15-30 litrów wody na metr kwadratowy, możliwy jest grad. Na termometrach zobaczymy od 25 st. C na Suwalszczyźnie, przez 29 st. C w centrum kraju, do 30 st. C w Wielkopolsce. Wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, w czasie burzy silny w porywach osiągając do 70-90 kilometrów na godzinę.

Pogoda na sobotę 25.06
Pogoda na sobotę 25.06tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - sobota 25.06

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie 40-60 procent. Na północnym wschodzie Polski będzie ciepło, zaś w pozostałych regionach - gorąco. Biomet będzie zróżnicowany - od niekorzystnego na krańcach południowo-zachodnich, przez neutralny w pasie od Pomorza Zachodniego po Małopolskę, do korzystnego w pozostałej części kraju.

Warunki biometeorologiczne w sobotę 25.06
Warunki biometeorologiczne w sobotę 25.06tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W Warszawie noc zapowiada się pogodnie. Temperatura minimalna sięgnie 16 st. C. Południowo-wschodni wiatr będzie słaby. Ciśnienie o północy wyniesie 1002 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Sobota w Warszawie będzie słoneczna. Termometry pokażą maksymalnie 27 st. C. Wiatr z południowego wschodu będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe osiągnie 1002 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

W Gdyni, Gdańsku i Sopocie noc będzie pogodna. Temperatura minimalna wyniesie 17 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje z południowego wschodu. O północy barometry wskażą 1014 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Mieszkańców Gdyni, Gdańska i Sopotu czeka słoneczny dzień. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 25 st. C. Południowo-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. W południe ciśnienie sięgnie 1016 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

W Poznaniu noc upłynie pod znakiem pogodnej aury. Termometry pokażą minimum 18 st. C. Z południowego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie o północy osiągnie 1000 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

W ciągu dnia w Poznaniu będzie utrzymywać się małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura maksymalna wyniesie 29 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z południowego wschodu. W południe barometry pokażą 1003 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

We Wrocławiu noc przyniesie zachmurzenie umiarkowane, które chwilami może być duże. Nie powinno jednak padać. Na termometrach zobaczymy minimum 17 st. C. Wiatr z południowego wschodu będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie o północy wyniesie 995 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

W sobotę mieszkańcy Wrocławia muszą liczyć się z umiarkowanym zachmurzeniem. Po południu możliwe są burze z opadami do 15-30 l/mkw. Temperatura maksymalna sięgnie 29 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południa i południowego wschodu. W południe na barometrach zobaczymy 999 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Noc w Krakowie będzie pogodna. Termometry pokażą minimum 16 st. C. Ze wschodu powieje słaby wiatr. O północy ciśnienie osiągnie 984 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Sobota w Krakowie przyniesie sporo słońca. Temperatura maksymalna wyniesie 27 st. C. Powieje wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. W południe barometry wskażą 984 hPa.

Warunki drogowe w sobotę 25.06
Warunki drogowe w sobotę 25.06tvnmeteo.pl

Autor:kw/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości