TVN Meteo | Prognoza

Pogoda na jutro - sobota 16.10. Pochmurno, miejscami silniej powieje

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
anw//rzw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro 16.10

Pogoda na jutro, czyli sobotę 16 października, zapowiada się pochmurnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 12 stopni Celsjusza. Na Wybrzeżu może wiać silny wiatr.

W nocy z piątku na sobotę w południowo-wschodniej połowie kraju wystąpi duże zachmurzenie ze słabymi, przelotnymi opadami deszczu. Spadnie tam do 1-3 litrów wody na metr kwadratowy. Na pozostałym obszarze Polski prognozuje się zmienne zachmurzenie. Temperatura minimalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza na zachodzie, przez 6-7 st. C na przeważającym obszarze kraju, do 8 st. C na krańcach południowych. Powieje wiatr południowo-zachodni, skręcający po przejściu strefy frontowej na zachodni. Będzie słaby, w strefie frontowej okresami umiarkowany.

Pogoda na noc 15/16.10
Pogoda na noc 15/16.10tvnmeteo.pl

Pogoda na jutro - sobota 16.10

Sobota 16 października upłynie pod znakiem zachmurzenia zmiennego, z przewagą umiarkowanego i dużego. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 10 st. C na północnym wschodzie, przez 11 st. C w przeważającej części kraju, do 12 st. C na Wybrzeżu. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, tylko na Wybrzeżu okresami dość silny, w porywach rozpędzi się do 40-50 kilometrów na godzinę.

Pogoda w sobotę 16.10
Pogoda w sobotę 16.10tvnmeteo.pl

Warunki biometeo w sobotę 16.10

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie około 60 procent. W całym kraju odczujemy chłód. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne na północy kraju, a w pozostałych regionach neutralne.

Warunki biometeo w sobotę 16.10
Warunki biometeo w sobotę 16.10tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Pochmurno z przelotnymi opadami deszczu o sumie 1-3 l/mkw. Temperatura minimalna wyniesie 6 st. C. Powieje słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni wiatr skręcający w drugiej części nocy na zachodni. Ciśnienie o północy osiągnie 1000 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Zachmurzenie duże bez opadów. Termometry pokażą maksymalnie 11 st. C. Zachodni wiatr będzie wiał słabo. W południe na barometrach zobaczymy 1005 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

W pierwszej części nocy pochmurno z przelotnymi opadami deszczu o sumie 1-3 l/mkw. Następnie zachmurzenie będzie duże i umiarkowane, bez opadów. Na termometrach zobaczymy nie mniej niż 7 st. C. Powieje umiarkowany wiatr z zachodu. Ciśnienie o północy wyniesie w Gdańsku 1012 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, ze słabymi przelotnymi opadami deszczu. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia sięgnie 12 st. C. Zachodni wiatr, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach osiągnie do 40-60 km/h. W południe barometry pokażą 1016 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Zachmurzenie duże do umiarkowanego, jedynie w początkowej części nocy wystąpią zanikające opady. Temperatura minimalna wyniesie 4 st. C. Powieje umiarkowany wiatr z zachodu. Ciśnienie o północy sięgnie 1006 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Zachmurzenie zmienne, na termometrach nie zobaczymy więcej niż 11 st. C. Wiatr będzie słaby, zachodni. W południe barometry pokażą 1009 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Zachmurzenie duże z zanikającymi opadami na początku nocy. Termometry pokażą w najchłodniejszych chwilach 6 st. C. Zachodni wiatr, początkowo umiarkowany. w ciągu nocy będzie słabł. Ciśnienie o północy wyniesie 1003 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie 11 st. C. Wiatr słaby, powieje z zachodu. W południe na barometrach zobaczymy 1011 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże ze słabymi, przelotnymi opadami deszczu o sumie 1-3 l/mkw. Temperatura minimalna wyniesie 8 st. C. Wiatr będzie słaby, południowo-zachodni skręcający na zachodni. Ciśnienie o północy sięgnie 988 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Zachmurzenie duże i umiarkowane, termometry pokażą do 11 st. C. Wiatr powieje słaby, z kierunków zachodnich. W południe ciśnienie wyniesie 990 hPa.

Warunki drogowe w sobotę 16.10
Warunki drogowe w sobotę 16.10tvnmeteo.pl

Autor:anw//rzw

Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości