Pogoda na jutro - sobota 10.12. Zima uderzy w nocy, za dnia śniegu będzie przybywać

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc 5/6.02
Pogoda na noc 5/6.02tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Nocą na południu, wschodzie i w centrum kraju miejscami może spaść nawet 10 centymetrów śniegu. Sypać będzie tam również w sobotę. Tam, gdzie dodatkowo pojawią się opady deszczu i deszczu ze śniegiem, warunki drogowe będą szczególnie trudne. Temperatura w ciągu dnia osiągnie od -2 do 3 stopni Celsjusza.

W nocy będzie pochmurno z przejaśnieniami. W południowej, wschodniej i centralnej części kraju pojawią się opady śniegu rzędu 3-10 centymetrów. Na krańcach południowo-wschodnich wystąpią opady deszczu i deszcz ze śniegiem. Drogi zrobią się śliskie. Temperatura minimalna wyniesie od -5 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 2 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje z kierunku północno-wschodniego.

Pogoda na sobotę 10.12

Sobota także przyniesie pochmurną aurę z przejaśnieniami. Na południu, wschodzie i w centrum kraju spadnie do 3-7 cm śniegu. Na krańcach południowo-wschodnich pojawią się opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Jezdnie będą śliskie. Termometry pokażą maksymalnie od -2 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 3 st. C na Podkarpaciu. Północno-wschodni wiatr będzie słaby.

Prognoza pogody na sobotę
Prognoza pogody na sobotętvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza w ciągu dnia sięgnie około 90-95 procent. Mieszkańcy całej Polski odczują zimno. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotętvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Trójmiasto

W nocy w Gdyni, Sopocie i Gdańsku będzie pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura minimalna wyniesie -4 st C. Wiatr będzie słaby, zmienny. Ciśnienie rośnie, o północy barometry wskażą 1011 hektopaskali.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Sobota w Gdańsku, Sopocie i Gdyni również upłynie pod znakiem pochmurnej aury z przejaśnieniami. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 1 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-wschodni wiatr. Ciśnienie będzie się wahać, w południe osiągnie 1011 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Noc w Krakowie zapowiada się pochmurno z opadami śniegu do 10 cm. Temperatura spadnie minimalnie do 0 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie spada, o północy wyniesie 973 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

W sobotę w Krakowie będzie pochmurno z przejaśnieniami i przelotnymi opadami śniegu. Termometry pokażą maksymalnie 2 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-wschodni wiatr. Ciśnienie w południe wzrośnie do 976 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Noc w Poznaniu przyniesie na ogół pochmurna aurę. Temperatura minimalna wyniesie -3 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie rośnie, o północy osiągnie 997 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

W sobotę w Poznaniu będzie pochmurno z przejaśnieniami. Na termometrach zobaczymy maksymalnie -1 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-wschodni wiatr. Ciśnienie w południe wzrośnie do 998 hPa.

Pogoda na noc - Warszawa

Noc w Warszawie zapowiada się pochmurno ze słabymi opadami śniegu do 1 cm. Temperatura spadnie minimalnie do -1 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie spada, o północy osiągnie 994 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Mieszkańcy Warszawy powinni spodziewać się w sobotę na ogół pochmurnej aury. Możliwe są też słabe opady śniegu. Termometry pokażą maksymalnie 0 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-wschodni wiatr. Ciśnienie w południe wzrośnie do 995 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

W nocy we Wrocławiu będzie pochmurno, spadnie również do 5 cm śniegu. Temperatura minimalna wyniesie -1 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie waha się, o północy osiągnie 992 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Na sobotę dla Wrocławia prognozowana jest pochmurna aura z przejaśnieniami i przelotnymi opadami śniegu. Termometry pokażą maksymalnie do 0 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-wschodni wiatr. Ciśnienie w południe wzrośnie do 993 hPa.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Juhku/stock.adobe.com

Pozostałe wiadomości