TVN Meteo | Prognoza

Pogoda na jutro - sobota 09.07. Nad krajem utrzyma się deszczowa aura

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
as/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc 25/26.09
Pogoda na noc 25/26.09tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro, czyli sobotę 09.07. Noc będzie pochmurna, a w niektórych regionach prognozowane są opady. Przelotny deszcz będzie towarzyszył nam także w dzień. Miejscami mogą wystąpić burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie do 23 stopni Celsjusza.

W sobotę Polska pozostanie pod wpływem pochmurnych i chłodnych układów niżowych znad Skandynawii - informuje synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek. W ciągu doby nad krajem przemieszczą się aż trzy fronty atmosferyczne, niosąc pogodę w kratkę i przelotne opady deszczu. Znad północnego Atlantyku napłynie umiarkowanie chłodne powietrze polarne morskie.

Pogoda na noc - 08/09.07

Noc przyniesie zachmurzenie umiarkowane i duże. Na wschodzie i południowym wschodzie spodziewane są przelotne opady deszczu do 5 litrów wody na metr kwadratowy. Również na Pomorzu, Kujawach, Śląsku możliwe będą przelotne opady do 3 l/mkw. Temperatura minimalna wyniesie od 10 stopni Celsjusza na Warmii i Suwalszczyźnie, poprzez 13 st. C w centrum kraju, do 14 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje zachodni i północno-zachodni wiatr, słaby i umiarkowany.

Pogoda na noc 08/09.07
Pogoda na noc 08/09.07tvnmeteo.pl

Pogoda na jutro - sobota 09.07

W sobotę prognozowane jest umiarkowane i duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu do 5-10 l/mkw. Na północnym wschodzie mogą wystąpić burze. Termometry pokażą od 19 st. C na Suwalszczyźnie i Warmii, przez 22 st. C w centrum kraju, do 23 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny do 80 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na sobotę 09.07
Prognoza pogody na sobotę, 09.07tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - sobota, 09.07

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie około 70-80 procent. W całym kraju odczujemy komfort termiczny, jedynie na północnym wschodzie będzie zimno. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne na terenie całej Polski.

Warunki biometeo w sobotę 09.07
Warunki biometeo w sobotę 09.07tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W Warszawie w nocy będzie pochmurno z rozpogodzeniami. Na termometrach zobaczymy 11 st. C. Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie o północy osiągnie 1007 hektopaskali i będzie lekko rosnąć.

Pogoda na jutro - Warszawa

Sobota przyniesie mieszkańcom Warszawy pochmurną aurę z rozpogodzeniami. Możliwe będą przelotne opady deszczu, a nawet burze. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą 21 st. C. Wiatr będzie północno-zachodni, słaby i umiarkowany, w burzy silny. W południe barometry pokażą 1003 hPa, a ciśnienie będzie spadać.

Pogoda na noc - Trójmiasto

W Gdańsku, Gdyni i Sopocie prognozowana jest pochmurna noc z rozpogodzeniami. Mogą wystąpić słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 13 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr północno-zachodni. Ciśnienie będzie lekko rosnąć, zaś o północy na barometrach zobaczymy 1018 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Sobota w Gdańsku, Gdyni i Sopocie upłynie pod znakiem pochmurnego nieba z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 21 st. C. Wiatr z północnego zachodu będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w południe osiągnie 1015 hPa i będzie spadać.

Pogoda na noc - Poznań

W Poznaniu noc przyniesie pochmurną aurę z rozpogodzeniami. Na termometrach zobaczymy minimalnie 12 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. O północy barometry pokażą 1010 hPa, a ciśnienie będzie lekko rosnąć.

Pogoda na jutro - Poznań

Sobota w Poznaniu będzie pochmurna z przejaśnieniami i przelotnym deszczem. Termometry pokażą maksymalnie 21 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr północno-zachodni, okresami dość silny. Ciśnienie będzie spadać i w południe wyniesie 1008 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

W nocy we Wrocławiu spodziewana jest pochmurna aura z rozpogodzeniami. Może wystąpić przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy 14 st. C. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. O północy barometry pokażą 1008 hPa, a ciśnienie będzie lekko rosnąć.

Pogoda na jutro - Wrocław

We Wrocławiu przewidywana jest pochmurna sobota z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą 22 st. C. Wiatr będzie północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie spadać.

Pogoda na noc - Kraków

Mieszkańców Krakowa czeka pochmurna noc z rozpogodzeniami i przelotnym deszczem. Temperatura minimalna wyniesie 11 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. O północy barometry pokażą 995 hPa, a ciśnienie będzie lekko rosnąć.

Pogoda na jutro - Kraków

W Krakowie sobota przyniesie pochmurną aurę z przejaśnieniami. Mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 22 st. C. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie będzie spadać, a w południe osiągnie 991 hPa.

Warunki drogowe w sobotę 09.07
Warunki drogowe w sobotę 09.07tvnmeteo.pl

Autor:as/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości