TVN Meteo | Prognoza

Sebastian i Umit - władcy pogody w sylwestra i Nowy Rok. Sprawdźcie, co szykują dla nas te dwa niże

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc
Pogoda na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro 01.01

Zarówno w sylwestra, jak i w Nowy Rok, pogodą rządzić będą dwa niże: Sebastian i Umit. Pierwszy dzień nowego roku upłynie pod znakiem pochmurnej i deszczowej aury. Tylko lokalnie może nieco się przejaśniać i wypogadzać. Temperatura sięgnie nawet 11 stopni Celsjusza.

W ciągu najbliższej doby pogodę w Polsce będzie kształtować rozległy układ niskiego ciśnienia znad północnej Europy z dwoma aktywnymi ośrodkami niżowymi. Jeden z nich to Sebastian z centrum nad północno-zachodnią częścią Rosji, a drugi - Umit z centrum nad północno-wschodnim Atlantykiem.

Pogoda w noc sylwestrową

W ciągu nocy zachmurzenie w całym kraju będzie przeważnie duże i całkowite. Pojawią się słabe i umiarkowane opady deszczu, zarówno o charakterze przelotnym, jak i ciągłym. Spadnie do 2-6 litrów wody na metr kwadratowy. Lokalnie na północy możliwe są silne zamglenia i mgły. 

Temperatura minimalna wyniesie od 3-5 stopni Celsjusza na północnym wschodzie kraju do 9-11 st. C na zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach dość silny, osiągając prędkość do 40-50 kilometrów na godzinę, północno-zachodni i zachodni.

Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl

Pogoda w Nowy Rok

1 stycznia czeka nas przewaga dużego lub całkowitego zachmurzenia. W południowych i zachodnich regionach kraju wystąpią słabe i umiarkowane opady deszczu do 1-4 l/mkw. Niewykluczone, że słabo i przelotnie deszcz popada także na północnym wschodzie, do 2 l/mkw. W godzinach popołudniowych na Pomorzu oraz Warmii i Mazurach mogą wystąpić niewielkie przejaśnienia i rozpogodzenia.

Termometry pokażą maksymalnie od 3-5 stopni Celsjusza w rejonie Suwałk do 10-11 st. C na zachodzie kraju. Najwyższe wartości temperatura osiągnie nad ranem, w ciągu dnia natomiast będzie stabilna, a lokalnie (na północy i północnym wschodzie) zacznie maleć. Wiatr powieje z kierunku północno-zachodniego, umiarkowanie i w porywach silnie. Rozpędzi się do 40-60 km/h.

Prognoza pogody na sobotę
Prognoza pogody na jutro tvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza w ciągu dnia na obszarze całej Polski sięgnie około 90 procent. Mieszkańcy większości kraju odczują zimno, tylko na północnym zachodzie będzie odczuwalny komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotętvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Całkowite zachmurzenie ze słabymi opadami deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 7 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, porywisty, zachodni skręcający na północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, o północy barometry wskażą 997 hektopaskali.

Pogoda na jutro - Warszawa

Duże i całkowite zachmurzenie, w drugiej części dnia możliwe słabe przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 8 st. C. Powieje umiarkowany, w porywach dość silny, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie w południe osiągnie 1003 hPa i będzie szybko wzrastać.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Całkowite zachmurzenie ze słabymi opadami deszczu w godzinach wieczornych, następnie bez opadów. Temperatura spadnie minimalnie do 6 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, porywisty, zachodni skręcający na północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, o północy wyniesie 1010 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Duże i całkowite zachmurzenie ze słabymi przelotnymi opadami deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 6 st. C. Powieje umiarkowany, w porywach dość silny, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie w południe osiągnie 1019 hPa i będzie szybko wzrastać.

Pogoda na noc - Poznań

Całkowite zachmurzenie ze słabymi, przejściowo umiarkowanymi opadami deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 9 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, porywisty, zachodni skręcający na północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, o północy osiągnie 1000 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Całkowite zachmurzenie ze słabymi przelotnymi opadami deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 9 st. C. Powieje umiarkowany, w porywach dość silny, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie szybko wzrastać.

Pogoda na noc - Wrocław

Całkowite zachmurzenie ze słabymi, przejściowo umiarkowanymi opadami deszczu. Temperatura spadnie minimalnie do 10 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, porywisty, zachodni. Ciśnienie rośnie, o północy osiągnie 1003 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Całkowite zachmurzenie ze słabymi przelotnymi opadami deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 11 st. C. Powieje umiarkowany, w porywach dość silny, zachodni i północno-zachodni wiatr. Ciśnienie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie szybko wzrastać.

Pogoda na noc - Kraków

Całkowite zachmurzenie ze słabymi opadami deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 7 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, porywisty, zachodni. Ciśnienie rośnie, o północy osiągnie 990 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Całkowite zachmurzenie ze słabymi przelotnymi opadami deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 9 st. C. Powieje umiarkowany, w porywach dość silny, zachodni i północno-zachodni wiatr. Ciśnienie w południe wyniesie 993 hPa i będzie wzrastać.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości