Pogoda na jutro - poniedziałek 20.03. Aura się pogorszy

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. W poniedziałek 20.03, w pierwszy dzień astronomicznej wiosny, nad Polską będzie przesuwać się front atmosferyczny. Deszcz spadnie w niemal całym kraju. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia sięgnie od 10 do 16 stopni Celsjusza.

W nocy na zachodzie i Pomorzu wystąpi duże zachmurzenie z opadami deszczu do 5 litrów wody na metr kwadratowy. Na pozostałym obszarze kraju będzie pochmurno z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura minimalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Podlasiu, przez 4 st. C w środkowych regionach, do 8 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr z kierunku południowego i zachodniego powieje słabo i umiarkowanie.

Pogoda na poniedziałek 20.03

Dzień będzie pochmurny z przejaśnieniami. Przewiduje się przemieszczające się od zachodu w głąb kraju opady deszczu rzędu 1-5 l/mkw. Na ogół nie powinno padać na Podlasiu i Podkarpaciu. Termometry pokażą maksymalnie od 10 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 12 st. C w centrum kraju, do 16 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, na zachodzie okresami dość silny.

Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałek tvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza w ciągu dnia osiągnie poziom 70-80 procent. Na obszarze całej Polski będzie odczuwalny komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne we wszystkich regionach okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo w poniedziałek
Warunki biometeo w poniedziałektvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W nocy w Warszawie będzie pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura minimalna wyniesie 3 st. C. Wiatr będzie południowy, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, o północy barometry wskażą 1004 hektopaskali.

Pogoda na jutro - Warszawa

Poniedziałek w Warszawie zapowiada się pochmurno. Po południu pojawią się przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 14 st. C. Powieje zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie w południe spadnie do 1001 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Na noc dla Gdyni, Sopotu i Gdańska prognozowana jest pochmurna aura z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Temperatura spadnie minimalnie do 4 st. C. Wiatr będzie południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, o północy osiągnie 1015 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Mieszkańcy Gdańska, Sopotu i Gdyni powinni spodziewać się pochmurnego poniedziałku. Wystąpią też opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 11 st. C. Powieje zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie w południe spadnie do 1013 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Noc w Poznaniu będzie pochmurna, a okresami również popada deszcz. Temperatura minimalna wyniesie 6 st. C. Wiatr będzie zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, o północy wyniesie 1004 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Poniedziałek przyniesie w Poznaniu pochmurną aurę z przelotnymi opadami deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 12 st. C. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie w południe spadnie do 1003 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Noc we Wrocławiu zapowiada się pochmurno. Pojawią się także okresowe opady deszczu. Temperatura spadnie minimalnie do 6 st. C. Wiatr będzie zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, o północy osiągnie 1001 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Mieszkańcy Wrocławia powinni spodziewać się w poniedziałek pochmurnej aury z przejaśnieniami oraz przelotnymi opadami deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 13 st. C. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie w południe spadnie do 1000 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Nocą w Krakowie będzie pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura minimalna wyniesie 2 st. C. Wiatr będzie zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, o północy osiągnie 991 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Poniedziałek zapowiada się w Krakowie pochmurno z przejaśnieniami. Wystąpią też przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 14 st. C. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie w południe spadnie do 989 hPa.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości