Pogoda na jutro - poniedziałek 08.08. Opady deszczu tylko lokalnie

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. Poniedziałek 08.08 w niemal całym kraju upłynie pod znakiem pogodnej aury. Jeżeli popada, to słabo i przelotnie tylko na Wybrzeżu i lokalnie w górach. Termometry wskażą w najcieplejszym momencie dnia od 21 do 25 stopni Celsjusza. Wcześniej przed nami chłodna noc.

W ciągu najbliższej doby Polska będzie pod wpływem rozległego wyżu znad Atlantyku. Do naszego kraju z północno-zachodniej części Europy napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie. W ciągu dnia na północy kraju swój wpływ zaznaczy płytka zatoka ze strefą słabego chłodnego frontu atmosferycznego - informuje synoptyk tvnmeteo.pl Damian Zdonek.

Pogoda na noc

Nocą na przeważającym obszarze kraju wystąpią rozpogodzenia i bezchmurne niebo. Jedynie na północy zachmurzenie wzrośnie do umiarkowanego i dużego. Temperatura minimalna wyniesie od 7-8 stopni Celsjusza na północnym wschodzie kraju do 10-12 st. C na zachodzie. Ze względu na napływ chłodnego powietrza oraz liczne rozpogodzenia, miejscami temperatura powietrza może być niższa. Wiatr powieje słabo, z kierunku północno-wschodniego.

Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl

Pogoda na poniedziałek 08.08

Dzień w północnych regionach przyniesie umiarkowane i duże zachmurzenie, a w pasie Wybrzeża miejscami możliwe są przelotne opady deszczu. W pozostałych miejscach nad ranem będzie słonecznie, w ciągu dnia natomiast pojawi się umiarkowane kłębiaste zachmurzenie. Niewykluczone, że słabo popada również w górach. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 21 st. C w Suwałkach, przez 23 st. C w Łodzi, do 24-25 st. C we Wrocławiu i Zielonej Górze. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałektvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza w ciągu dnia na przeważającym terenie kraju osiągnie poniżej 60 procent. Wyższa będzie jedynie w rejonie Wybrzeża oraz na południowo-wschodnich krańcach, znajdując się na poziomie 70-80 proc. Mieszkańcy całej Polski odczują ciepło. Warunki biometeorologiczne okażą się korzystne.

Warunki biometeo w poniedziałek
Warunki biometeo w poniedziałektvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Noc w Warszawie upłynie pod znakiem pogodnej aury. Temperatura minimalna wyniesie 11-13 st. C. Wiatr będzie słaby, północno-wschodni. Ciśnienie stabilne, o północy barometry wskażą 1010 hektopaskali.

Pogoda na jutro - Warszawa

Mieszkańców Warszawy w poniedziałek czeka umiarkowane zachmurzenie. Termometry pokażą maksymalnie 23-24 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-wschodni wiatr. Ciśnienie w południe osiągnie 1010 hPa i będzie stabilne.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Na noc dla Gdyni, Sopotu i Gdańska prognozowane jest umiarkowane zachmurzenie. Temperatura spadnie minimalnie do 12-13 st. C. Wiatr będzie słaby, zmienny. Ciśnienie stabilne, o północy wyniesie 1024 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Poniedziałek w Gdańsku, Sopocie i Gdyni upłynie z umiarkowanym i dużym zachmurzeniem. Możliwe są słabe przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 20-21 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-wschodni wiatr. Ciśnienie w południe osiągnie 1024 hPa i będzie stabilne.

Pogoda na noc - Poznań

Noc w Poznaniu zapowiada się pogodnie. Temperatura minimalna wyniesie 11-13 st. C. Wiatr będzie słaby, zmienny. Ciśnienie stabilne, o północy wyniesie 1012 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Na poniedziałek dla Poznania prognozowane jest umiarkowane i duże zachmurzenie. Termometry pokażą maksymalnie 23-24 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-wschodni wiatr. Ciśnienie w południe osiągnie 1012 hPa i będzie stabilne.

Pogoda na noc - Wrocław

Mieszkańcy Wrocławia mogą spodziewać się pogodnej nocy. Temperatura spadnie minimalnie do 11-13 st. C. Wiatr będzie słaby, zmienny. Ciśnienie stabilne, o północy wyniesie 1008 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

W poniedziałek we Wrocławiu zachmurzenie będzie umiarkowane. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 23-24 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-wschodni wiatr. Ciśnienie w południe osiągnie 1008 hPa i będzie stabilne.

Pogoda na noc - Kraków

Noc w Krakowie upłynie pod znakiem pogodnej aury. Temperatura minimalna wyniesie 10-12 st. C. Wiatr będzie słaby, zmienny. Ciśnienie stabilne, o północy wyniesie 995 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Poniedziałek przyniesie w Krakowie umiarkowane zachmurzenie. Termometry pokażą maksymalnie 23-24 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-wschodni wiatr. Ciśnienie w południe osiągnie 995 hPa i będzie stabilne.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości