Pogoda na jutro - piątek 26.05. Kilka regionów z deszczem, miejscami zagrzmi

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. W piątek 26.05 na przeważającym obszarze Polski aura będzie dopisywać. Słabe opady deszczu pojawią się na południowym wschodzie kraju, lokalnie możliwe są również burze. Termometry wskażą od 16 do 24 stopni Celsjusza.

Noc w większości kraju zapowiada się pogodnie. Na Podlasiu Mazowszu Ziemi Świętokrzyskiej i w Małopolsce wystąpią przelotne opady deszczu rzędu 1-2 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura minimalna wyniesie od 6 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 13 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.  

Pogoda na piątek 26.05

Dzień w części Mazowsza, na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, Ziemi Świętokrzyskiej i Małopolsce przyniesie zmienne z przelotnymi opadami deszczu do 1-5 l/mkw., a na krańcach wschodnich możliwe są burze, podczas których spadnie od 10 do 20 l/mkw. i wiatr w porywach rozpędzi się do 60-80 kilometrów na godzinę. Na pozostałym obszarze Polski będzie pogodnie.

Termometry pokażą maksymalnie od 16 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 24 st. C na Podkarpaciu. Z kierunku północno-zachodniego powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątektvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza w piątek znajdzie się na poziomie około 70-80 procent. Mieszkańcy większości kraju odczują komfort termiczny, w rejonie Pomorza Zachodniego oraz Pomorza będzie odczuwalny chłód. Warunki biometeorologiczne okażą się neutralne.

Warunki biometeo w piątek
Warunki biometeo w piątektvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Trójmiasto

W nocy w Gdyni, Sopocie i Gdańsku aura będzie pogodna. Temperatura minimalna wyniesie 8 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, o północy barometry wskażą 1021 hektopaskali.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Piątek w Gdańsku, Sopocie i Gdyni zapowiada się słonecznie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 17 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie w południe wzrośnie do 1023 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Noc w Krakowie przyniesie zmienne zachmurzenie zmienne i przelotne opady deszczu. Temperatura spadnie minimalnie do 12 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie spada, o północy osiągnie 991 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Na piątek dla Krakowa również prognozowane jest zmienne zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 21 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie będzie się wahać, w południe wyniesie 991 hPa. 

Pogoda na noc - Poznań

Nocą w Poznaniu będzie pogodna. Temperatura minimalna wyniesie 11 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, o północy osiągnie 1012 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Piątek w Poznaniu upłynie pod znakiem słonecznej aury. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 18 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie w południe wzrośnie do 1013 hPa.

Pogoda na noc - Warszawa

Noc w Warszawie zapowiada się na ogół pogodnie. Po północy pojawią się przelotne opady deszczu. Temperatura spadnie minimalnie do 10 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, o północy osiągnie 1008 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Mieszkańcy Warszawy w piątek mogą spodziewać się na ogół słonecznej aury. Przed południem możliwy jest przejściowy wzrost zachmurzenia i może słabo popadać deszcz, poniżej jednego litra wody na metr kwadratowy. Termometry pokażą maksymalnie 20 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie będzie się wahać, w południe wyniesie 1008 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

W nocy we Wrocławiu będzie pogodnie. Temperatura minimalna wyniesie 8 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie waha się, o północy osiągnie 1008 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Piątek we Wrocławiu przyniesie małe i umiarkowane zachmurzenie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 18 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie będzie się wahać, w południe wyniesie 1008 hPa.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości