Pogoda na jutro - piątek 04.02. Front przyniesie opady w niemal całym kraju

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc 28/29.01
Pogoda na noc 28/29.01tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro 04.02

Piątek prawie w całej Polsce zapowiada się deszczowo. Temperatura wszędzie wzrośnie powyżej zera. Wiatr w porywach będzie się rozpędzać do 50-70 kilometrów na godzinę.

W nocy zachmurzenie będzie duże. Z zachodu na wschód kraju będą przemieszczać się opady deszczu i deszczu ze śniegiem rzędu 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. Na wschodzie pojawią się opady mokrego śniegu do 2-5 centymetrów. Lokalnie opady będą marznące, a drogi śliskie.

Temperatura minimalna wyniesie od -5 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie, przez 1 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, tylko na zachodzie i północy okresami dość silny, w porywach osiągając prędkość do 50 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl

Pogoda na piątek

Dzień upłynie pod znakiem pochmurnej aury. W południowo-zachodniej części kraju na ogół nie powinno padać, w pozostałych miejscach zaś okresami będą pojawiać się słabe opady deszczu lub mżawki rzędu 1-5 l/mkw. Na wschodzie możliwe są także opady deszczu ze śniegiem. Drogi będą śliskie.

Termometry pokażą maksymalnie od 1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 5 st. C w centrum kraju, do 8 st. C na Dolnym Śląsku. Z kierunku południowo-zachodniego będzie wiać umiarkowanie i dość silnie. Wiatr w porywach rozpędzi się do 50-70 km/h.

Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątektvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza w ciągu dnia będzie wysoka, na przeważającym obszarze kraju przekraczając 90 procent. Mieszkańcy całej Polski odczują chłód, będzie także wietrznie i wilgotno. Warunki biometeorologiczne w województwach północnych oraz na wschodzie kraju okażą się niekorzystne, a poza tym będą neutralne.

Warunki biometo w piątek
Warunki biometo w piątektvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Pochmurno z opadami śniegu z deszczem i deszczu, lokalnie marznącego. Temp. min. 0 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, o północy barometry wskażą 1001 hektopaskali.

Pogoda na jutro - Warszawa

Pochmurno, okresami deszcz lub mżawka. Temp. maks. 5 st. C. Wiatr południowo zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w południe spadnie do 998 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Pochmurno z opadami śniegu z deszczem i deszczu, lokalnie marznącego. Temp. min. 1 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, o północy 1010 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Pochmurno, okresami oapdy deszczu lub mżawki. Temp. maks. 5 st. C Wiatr południowo zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w południe spadnie do 1006 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Pochmurno z opadami deszczu. Temp. min. 3 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, o północy 1001 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Pochmurno, możliwy słabe opady deszczu lub mżawki. Temp. maks. 7 st. C. Wiatr południowo zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w południe spadnie do 998 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Pochmurno z opadami deszczu. Temp. min. 3 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, o północy 999 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Pochmurno, niewykluczona mżawka. Temp. maks. 8 st. C. Wiatr południowo zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w południe spadnie do 997 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Pochmurno z opadami śniegu z deszczem i deszczu, lokalnie marznącego. Temp. min. -1 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, o północy 991 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Pochmurno, okresami deszcz lub mżawka. Temp. maks. 4 st. C. Wiatr południowo zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w południe spadnie do 987 hPa.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości