TVN Meteo | Prognoza

Pogoda na jutro - niedziela 05.12. Pochmurno, opady niemal wszędzie

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc 28/29.01
Pogoda na noc 28/29.01tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro 05.12

Pogoda na jutro. Niedziela w niemal całym kraju upłynie z opadami śniegu lub deszczu ze śniegiem. Miejscami może padać dość mocno. Termometry wskażą maksymalnie do 4-5 stopni Celsjusza na południowym zachodzie Polski.

Na pogodę w Polsce w ciągu najbliższej doby będzie wpływać zatoka niskiego ciśnienia związana z niżem znad Beneluksu, ze strefą ciepłego frontu atmosferycznego. Front po północy wejdzie nad obszar Dolnego Śląska i dalej będzie się przemieszczać w głąb kraju. Z południowego zachodu napłynie nieco cieplejsze, łagodniejsze powietrze polarno morskie.

Pogoda na noc

W nocy będzie przeważnie pochmurno, przejaśnienia możliwe są na wschodzie kraju. Początkowo w rejonie Warmii, Mazur, Podlasia oraz Mazowsza prognozowane są słabe opady śniegu. W drugiej części nocy strefa umiarkowanych, przejściowo intensywnych opadów, początkowo śniegu i mokrego śniegu, a następnie deszczu ze śniegiem obejmie obszar Dolnego Śląska oraz Ziemi Lubuskiej i przemieszczać się będzie w kierunku centrum. Temperatura wyniesie od -4 do -2 stopni Celsjusza na krańcach północno-wschodnich, do 0-1 st. C na zachodzie Polski. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na południu silniejszy, południowo-wschodni skręcający na południowo-zachodni.  

Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl

Pogoda na niedzielę

W dzień niemal na całym obszarze kraju czeka nas całkowite zachmurzenie. Niebo słabo będzie się przejaśniać tylko na Dolnym Śląsku oraz Warmii i Mazurach. Strefa opadów śniegu i deszczu ze śniegiem, miejscami dość silnych, rozciągająca się nad ranem od Pomorza Zachodniego, przez Ziemię Łódzką, po Małopolskę powoli przesuwać się będzie w kierunku Mazowsza. Opadów nie spodziewamy się jedynie w północno-wschodnich regionach. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 0 do -1 st. C w rejonie Suwałk, przez 1-2 st. C w centrum i do 4-5 st. C we Wrocławiu. Wiatr powieje słabo, z kierunku północno-wschodniego.

Prognoza pogody na niedzielę
Prognoza pogody na niedzielętvnmeteo.pl

Warunki biometeo w niedzielę

Wilgotność powietrza w ciągu dnia sięgnie około 90 procent. Mieszkańcy całej Polski odczują zimno. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo w niedzielę
Warunki biometeo w niedzielętvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Pochmurno. Temperatrua minimalna wyniesie 0 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie waha się, o północy barometry wskażą 992 hektopaskali.

Pogoda na jutro - Warszawa

Pochmurno ze słabymi opadami śniegu i mokrego śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 2 st. C. Powieje słaby, południowo-wschodni wiatr. Ciśnienie w południe osiągnie 993 hPa i będzie wzrastać.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Pochmurno. Temperatura spadnie minimalnie do -1 st. C. Wiatr będzie słaby, północno-wschodni. Ciśnienie rośnie, o północy wyniesie 1005 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Zachmurzenie duże i całkowite. Wieczorem słabe przelotne opady deszczu ze śniegiem. Termometry pokażą maksymalnie 2 st. C. Powieje słaby, północno-wschodni wiatr. Ciśnienie w południe osiągnie 1009 hPa i będzie się wahać.

Pogoda na noc - Poznań

Zachmurzenie duże i całkowite. W drugiej części nocy słabe ciągłe opady śniegu. Temperatura minimalna wyniesie -1 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie rośnie, o północy osiągnie 990 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Pochmurno, nad ranem opady śniegu przechodzące w ciągu dnia w opady deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 1 st. C. Powieje słaby, południowo-wschodni wiatr. Ciśnienie w południe wzrośnie do 994 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Zachmurzenie duże i całkowite ze słabymi i umiarkowanymi. W drugiej części nocy ciągłe opady mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem. Tmperatura spadnie minimalnie do 1 st. C. Wiatr będzie słaby, południowo-wschodni. Ciśnienie rośnie, o północy osiągnie 986 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Początkowo pochmurno ze słabymi opadami deszczu, w ciągu dnia bez opadów z przejaśnieniami. Termometry pokażą maksymalnie 5 st. C. Powieje słaby, południowo-zachodni wiatr. Ciśnienie w południe wzrośnie do 985 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Zachmurzenie duże i całkowite. W drugiej części nocy słabe i umiarkowane, ciągłe opady mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna wyniesie 0 st. C. Wiatr będzie słaby, południowo-wschodni i południowy. Ciśnienie waha się, o północy osiągnie 977 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Pochmurno ze słabymi opadami deszczu ze śniegiem i deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 3 st. C. Powieje słaby, południowo-zachodni wiatr. Ciśnienie w południe osiągnie 976 hPa i będzie wzrastać.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości