TVN Meteo | Prognoza

Pogoda na jutro - czwartek 28.10. Dużo słońca i ciepło. Temperatura sięgnie aż 18 stopni

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc
Pogoda na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro 28.10

Pogoda na jutro. W czwartek nie powinno padać. Synoptycy zapowiadają dużo rozpogodzeń i słonecznej aury. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 12 do 18 stopni Celsjusza.

Pogodę w ciągu najbliższej doby w większości kraju będzie kształtować wyż znad wschodniej Europy z centrum nad Rumunią. Początkowo tylko północna oraz północno-wschodnia część kraju będzie w zasięgu rozległego układu niskiego ciśnienia znad Skandynawii.

Pogoda na noc ze środy na czwartek 27/28.10

Nocą w pasie Polski północnej oraz centralnej zachmurzenie będzie duże i całkowite, miejscami na Wybrzeżu pojawią się słabe opady deszczu rzędu 1-2 litrów wody na metr kwadratowy. Im bardziej na południe, tym więcej rozpogodzeń, w tym do zachmurzenia małego i bezchmurnego nieba. Lokalnie w drugiej części nocy na południu Polski mogą wystąpić silne zamglenia oraz mgły ograniczające widzialność do 200-400 metrów. 

Temperatura minimalna wyniesie od 1-2 stopni Celsjusza na południu kraju (miejscami w dolinach oraz na obszarach podgórskich możliwe przymrozki), przez do 6-8 st. C. w centrum, do 9-12 st. C na północy. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl

Pogoda na czwartek 28.10

Dzień po ustąpieniu porannych mgieł zapowiada się początkowo pogodnie i słonecznie głównie w południowych i południowo-zachodnich regionach kraju. W ciągu dnia liczne rozpogodzenia postępować będą w głąb Polski, w wyniku czego po południu pogodnej aury można spodziewać się na przeważającym terenie kraju, jedynie poza północno-wschodnimi regionami. Tam przez większość dnia utrzyma się duże zachmurzenie.

Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 12-13 st. C w rejonie Olsztyna, Suwałk i Białegostoku do 16-18 st. C Dolnym Śląsku. Wiatr powieje z kierunku południowo-zachodniego, skręcając na południe. Będzie umiarkowany, tylko w górach porywisty, w porywach rozpędzając się do 50 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na czwartek
Prognoza pogody na czwartektvnmeteo.pl

Warunki biometeo w czwartek 28.10

Wilgotność powietrza w ciągu dnia osiągnie 70-80 procent. Na północnym wschodzie kraju będzie odczuwalny komfort termiczny, a w pozostałych miejscach ciepło. Warunki biometeorologiczne w większości kraju okażą się korzystne.

Warunki biometeo w czwartek
Warunki biometeo w czwartektvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Duże i całkowite zachmurzenie. Temperatura minimalna wyniesie 10 st. C. Wiatr będzie słaby, południowo-zachodni. Ciśnienie nieznacznie rośnie, o północy barometry wskażą 1010 hektopaskali.

Pogoda na jutro - Warszawa

Początkowo duże i całkowite zachmurzenie z licznymi rozpogodzeniami w godzinach popołudniowych. Termometry pokażą maksymalnie 15 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-zachodni wiatr, skręcający na południowy. Ciśnienie będzie się wahać, w południe osiągnie 1011 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Zachmurzenie duże i całkowite ze słabymi opadami deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 12 st. C. Wiatr będzie dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Ciśnienie rośnie, o północy sięgnie 1019 hektopaskali.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Początkowo zachmurzenie duże i całkowite z licznymi rozpogodzeniami w godzinach popołudniowych. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 13 st. C. Powieje umiarkowany, południowo-zachodni wiatr. Ciśnienie w południe sięgnie 1021 hPa i będzie spadać.

Pogoda na noc - Poznań

Zachmurzenie duże i całkowite. Temperatura spadnie minimalnie do 8 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie spada, o północy osiągnie 1013 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Początkowo zachmurzenie duże, z rozpogodzeniami w ciągu dnia do zachmurzenia małego. Termometry pokażą maksymalnie 16 st. C. Powieje słaby, południowo-zachodni wiatr, skręcający na południowo-wschodni. Ciśnienie będzie spadać, w południe wyniesie 1011 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Temperatura minimalna wyniesie 3 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. Ciśnienie spada, o północy osiągnie 1010 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Zachmurzenie małe. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 17 st. C. Powieje umiarkowany, w porywach dość silny, południowo-wschodni i południowy wiatr. Ciśnienie będzie spadać, w południe wyniesie 1008 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Zachmurzenie umiarkowane. W drugiej części nocy lokalnie silne zamglenia i mgły. Temperatura spadnie minimalnie do 3 st. C. Wiatr będzie słaby, zmienny. Ciśnienie stabilne, o północy osiągnie 1000 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Zachmurzenie małe. Termometry pokażą maksymalnie 15 st. C. Powieje słaby, wschodni wiatr. Ciśnienie będzie spadać, w południe wyniesie 997 hPa.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości