Pogoda na dziś - wtorek, 27.09. Strefa opadów przejdzie przez Polskę

Autor:
anw,dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda dziś, czyli we wtorek 27.09, zapowiada się z opadami niemalże w całym kraju. Miejscami spadnie do 15 litrów wody na metr kwadratowy. Termometry pokażą całkiem przyjemne wartości.

Pogoda na dziś - wtorek, 27.09

We wtorek 27.09 na wschodzie Polski rano mogą pojawić się mgły, jednak gdy ustąpią, rozpogodzi się. Nie powinno tam też padać. Na pozostałym obszarze kraju spodziewamy się wędrówki opadów deszczu o natężeniu 5-15 litrów na metr kwadratowy.

Termometry pokażą od 14 stopni Celsjusza na zachodzie, przez 16 st. C w centrum kraju, do 18 st. C w Małopolsce i na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z kierunków południowych, skręcający na zachód.

Pogoda na wtorek 27.09
Pogoda na wtorek 27.09

Warunki biometeorologiczne we wtorek 27.09

We wtorek 27.09 największą wilgotność powietrza odnotujemy na zachodzie Polski, tam przekroczy 90 procent. W pozostałych regionach utrzyma się na poziomie 70-80 procent. Na wschodzie kraju odczujemy komfort termiczny, a na zachodzie - chłód. Prawie wszędzie biomet okaże się niekorzystny, a tylko na wschodzie - neutralny.

Warunki biometeo we wtorek 27.09
Warunki biometeo we wtorek 27.09tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Mieszkańcy Warszawy nad ranem mogą spodziewać się mgieł. W ciągu dnia zachmurzenie będzie duże. Termometry wskażą do 17 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-wschodni wiatr. Ciśnienie w południe sięgnie 988 hPa, początkowo będzie spadać, a wieczorem zacznie powoli rosnąć.

Pogoda na dziś - Gdańsk

We wtorek zachmurzenie w Gdańsku, Sopocie i Gdyni będzie duże, a w drugiej części dnia spadnie deszcz. Termometry pokażą do 16 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południa. Ciśnienie w południe wyniesie 1000 hPa, będzie wolno spadać.

Pogoda na dziś - Poznań

W Poznaniu we wtorek będzie pochmurno z opadami deszczu. Na termometrach zobaczymy do 15 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, skręcający na zachodni wiatr. Ciśnienie w południe sięgnie 986 hPa, początkowo będzie spadać, a następnie zacznie powoli rosnąć.

Pogoda na dziś - Wrocław

Wtorek we Wrocławiu zapowiada się pochmurno z opadami deszczu. Pod koniec dnia będzie można liczyć na rozpogodzenia. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 14 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-wschodni skręcający na zachodni wiatr. Ciśnienie w południe wyniesie 982 hPa, początkowo będzie spadać, a następnie zacznie powoli rosnąć.

Pogoda na dziś - Kraków

Na wtorkowy poranek Krakowie prognozowane są mgły. W ciągu dnia zachmurzenie będzie zmienne z przewagą dużego. Po południu może popadać. Termometry wskażą maksymalnie do 18 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-wschodni wiatr. Pod koniec dnia jego kierunek zmieni się na zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 970 hPa, początkowo będzie spadać, a wieczorem zacznie rosnąć.

Warunki drogowe we wtorek 27.09
Warunki drogowe we wtorek 27.09tvnmeteo.pl

Autor:anw,dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości