Pogoda na dziś - wtorek 23.08. Przydadzą się parasole, będzie grzmiało. Maksymalnie 31 stopni

Autor:
kw,ps//rzw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na niedzielę 29.01
Pogoda na niedzielę 29.01tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. We wtorek w całym kraju będzie pochmurno. W wielu regionach przelotnie popada, niewykluczone są burze z gradem, podczas których suma opadów może sięgnąć 40 litrów wody na metr kwadratowy. Termometry pokażą maksymalnie od 20 do 31 stopni Celsjusza.

We wtorek możemy spodziewać się umiarkowanego i dużego zachmurzenia kłębiastego. Pojawią się przelotne opady deszczu do 5-20 litrów wody na metr kwadratowy. W pasie od Podkarpacia, Małopolski i Śląska, przez centrum kraju, po Kujawy, Kaszuby i Warmię wystąpią burze z gradem, podczas których może spaść do 20-40 l/mkw. deszczu. Padać nie powinno wyłącznie na Podlasiu. Termometry pokażą maksymalnie od 20 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, przez 27 st. C w centrum kraju, do 31 st. C na Lubelszczyźnie. Słabo i umiarkowanie powieje ze wschodu, na zachodzie z północy. Podczas wyładowań porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość 80-100 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeorologiczne - wtorek 23.08

Wilgotność powietrza wyniesie 70-90 procent. We wschodnich regionach będzie gorąco i parno, w pasie od Warmii i Mazur, przez Ziemię Łódzką, po Małopolskę - ciepło, a mieszkańcy pozostałej części kraju odczują komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne wszędzie okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo we wtorek
Warunki biometeo we wtorektvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Wtorek w Warszawie upłynie pod znakiem umiarkowanego i dużego zachmurzenia oraz przelotnego deszczu. Po południu możliwa jest burza z gradem. Termometry pokażą maksymalnie 30 st. C. Powieje wschodni wiatr, który będzie słaby i umiarkowany, ale podczas burz może rozpędzać się do 90 km/h. Ciśnienie w południe osiągnie 1002 hPa.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Mieszkańców oraz gości Gdyni, Gdańska i Sopotu we wtorek czeka umiarkowane i duże zachmurzenie, przelotne opady, a po południu także burza z gradem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 24 st. C. Powieje północno-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. Podczas burz w porywach wiatr może się rozpędzić do 90 kilometrów na godzinę. W południe ciśnienie sięgnie 1017 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

W ciągu dnia w Poznaniu zapowiada się umiarkowane i duże zachmurzenie. Prognozowane są przelotne opady deszczu, a po południu burza z gradem. Temperatura maksymalna wyniesie 24 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z północnego wschodu. W burzach wiatr może być silniejszy - do 90 kilometrów na godzinę. W południe barometry pokażą 1006 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

We wtorek mieszkańcy Wrocławia muszą liczyć się z dużym zachmurzeniem, okresowymi opadami oraz możliwą burzą z gradem. Temperatura nie przekroczy 22 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północy, w burzach może wiać silniej. W południe na barometrach zobaczymy 1001 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Wtorkowe niebo w Krakowie będzie pokryte umiarkowanym i dużym zachmurzeniem. Spodziewane są okresowe opady deszczu, a po południu burza z gradem. Temperatura w najcieplejszych chwilach dnia wyniesie 25 st. C. Powieje wschodni słaby i umiarkowany wiatr. W burzy może osiągać do 90 kilometrów na godzinę. W południe barometry wskażą 987 hPa.

Autor:kw,ps//rzw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości