Pogoda na dziś - Poniedziałek Wielkanocny 18.04. Wiele miejsce ze słońcem, w niektórych regionach deszcz ze śniegiem

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. Poniedziałek Wielkanocny na dużym obszarze kraju upłynie pod znakiem pogodnej aury. W innych regionach mocniej się zachmurzy i popada deszcz, a miejscami także deszcz ze śniegiem. Na termometrach będzie maksymalnie od 7 do 13 stopni Celsjusza.

Poniedziałek będzie przeważnie pogodny. Na wschodzie i południu kraju zachmurzenie okaże się duże z przelotnymi opadami deszczu do 3 litrów wody na metr kwadratowy, a w Małopolsce pojawią się również opady deszczu ze śniegiem. W godzinach wieczornych deszcz ze śniegiem może popadać również na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie.

Temperatura maksymalna wyniesie od 7 stopni Celsjusza na południowym wschodzie, przez 10 st. C w centrum, do 13 st. C na zachodzie. Wiatr powieje z kierunku północno-wschodniego, słabo i umiarkowanie.

Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałektvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza w większości kraju osiągnie około 50 procent. W zachodnich województwach odczuwalny będzie komfort termiczny, a mieszkańcy pozostałych regionów odczują chłód. Warunki biometeorologiczne okażą się na ogół neutralne.

Warunki biometeo w poniedziałek
Warunki biometeo w poniedziałektvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna wyniesie 10 st. C. Wiatr będzie północno-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 1007 hektopaskali.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Zachmurzenie małe wzrastające pod koniec dnia do umiarkowanego. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 9 st. C. Powieje północno-wschodni, słaby wiatr. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 1021 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Zachmurzenie małe wzrastające pod koniec dnia do dużego. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 12 st. C. Wiatr będzie północno-wschodni, słaby. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 1010 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Termometry pokażą maksymalnie 12 st. C. Powieje północno-wschodni, słaby wiatr. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 1005 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Zachmurzenie duże, okresami słabe przelotne opady deszczu ze śniegiem poniżej 3 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie 8 st. C. Wiatr będzie północno-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 989 hPa.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości