Pogoda na dziś - środa 28.12. W części kraju będzie padać, powieje silniejszy wiatr

Autor:
ps,anw/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotętvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. Środa 28.12 zapowiada się pochmurna, miejscami popada deszcz i deszcz ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy do 8 stopni Celsjusza. Powieje też silniejszy wiatr, który w górach osiągnie prędkość nawet do 100 kilometrów na godzinę.

Środa 28.12 przyniesie duże zachmurzenie. Poza tym prognozuje się przejaśnienia i rozpogodzenia w południowych i centralnych regionach. Na północnym zachodzie i północy kraju okresami popada deszcz o sumie 1-5 litrów wody na metr kwadratowy, a w rejonie północno-wschodniej Polski deszcz ze śniegiem do pięciu l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie od 1-3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu, przez 5-6 st. w centrum, do 7-8 st. C na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr z południowego zachodu, który w porywach na nizinach rozpędzi się do 50-70 kilometrów na godzinę, w górach do 100 km/h.

Prognoza pogody na środę 28.12
Prognoza pogody na środę 28.12tvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wahać się będzie od 70 do 90 procent. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne na północy i północnym zachodzie kraju. W pozostałych regionach Polski będą neutralne.

Warunki biometeo w środę 28.12
Warunki biometeo w środę 28.12tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Mieszkańców Warszawy czeka w środę duże zachmurzenie. Możliwe są słabe opady deszczu. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 5 st. C. Południowo-zachodni wiatr, umiarkowany i dość silny, w porywach rozpędzi się do 60 km/h. Barometry pokażą w południe 1007 hPa.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

W środę w Gdańsku, Sopocie i Gdyni wystąpi duże zachmurzenie, okresami popada też deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 4 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr z południowego zachodu. W porywach osiągnie do 60-70 km/h. Na barometrach zobaczymy w południe 1013 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Środa w Poznaniu upłynie na ogół pod znakiem dużego zachmurzenia, niewykluczone są też słabe opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 6 st. C. Południowo-zachodni wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 60 km/h. Ciśnienie w południe wyniesie 1004 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Na środę we Wrocławiu prognozuje się umiarkowane i duże zachmurzenie. Temperatura maksymalna wzrośnie do 7 st. C. Południowo-zachodni wiatr, umiarkowany i dość silny, w porywach powieje do 60 km/h. Barometry pokażą w południe 1003 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Przed mieszkańcami Krakowa środa z umiarkowanym i dużym zachmurzeniem. Termometry pokażą maksymalnie 5 st. C. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, który w porywach rozpędzi się do 60 km/h. Na barometrach zobaczymy w południe 996 hPa.

Warunki drogowe w środę 28.12
Warunki drogowe w środę 28.12tvnmeteo.pl

Autor:ps,anw/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości