Pogoda na dziś - środa 07.06. Gorące i burzowe regiony

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Warunki biometeo w czwartek
Warunki biometeo w czwartektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. Środa 07.06 w części kraju przyniesie burze z gradem i silnymi porywami wiatru. Na termometrach na zachodzie kraju będzie nawet 28 stopni Celsjusza.

Środa w północno-zachodniej i północnej Polsce upłynie pod znakiem pogodnej aury. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu rzędu 5-25 litrów wody na metr kwadratowy, a po południu w niektórych miejscach pojawią się burze z gradem.

Temperatura maksymalna wyniesie od 20 stopni Celsjusza na Podkarpaciu, przez 26 st. C w środkowej części kraju, do 28 st. C na Ziemi Lubuskiej, Kujawach i w Wielkopolsce. Wiatr z kierunku wschodniego powieje słabo i umiarkowanie, w burzach silnie, w porywach osiągając prędkość do 70-90 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na środę
Prognoza pogody na środętvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza w środę sięgnie 70-80 procent. Mieszkańcy przeważającej części kraju odczują ciepło. Warunki biometeorologiczne w większości regionów okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo w środę
Warunki biometeo w środętvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

W środę w Warszawie małe zachmurzenie kłębiaste będzie stopniowo wzrastając do dużego. Po południu pojawią się przelotne opady deszczu, możliwa jest burza z gradem. Temperatura maksymalna wyniesie 26 st. C. Wiatr będzie wschodni, słaby i umiarkowany, w burzy silny. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 1005 hPa.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Mieszkańcy Gdańska, Sopotu i Gdyni w środę mogą spodziewać się pogodnej aury. Termometry pokażą maksymalnie 25 st. C. Powieje wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 1019 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Środa w Poznaniu przyniesie zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna osiągnie 28 st. C. Wiatr będzie wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1006 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

W środę we Wrocławiu zachmurzenie kłębiaste będzie rosnąć stopniowo do dużego. Po południu wystąpią przelotne opady deszczu, możliwa jest także burza z gradem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 26 st. C. Powieje wschodni, słaby i umiarkowany, w burzy silny wiatr. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 1001 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Mieszkańcy Krakowa w środę powinni spodziewać się zachmurzenia kłębiastego, które będzie stopniowo wzrastać do dużego. Pojawią się przelotne opady deszczu, może wystąpić też burza z gradem. Temperatura maksymalna wyniesie 21 st. C. Wiatr będzie wschodni, słaby i umiarkowany, w burzy silny. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 989 hPa.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości