TVN Meteo | Prognoza

Pogoda na dziś - środa 06.10. Temperatura maksymalna do 18 stopni. Opady deszczu w większości kraju

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na czwartek 21.10
Prognoza pogody na czwartek 21.10tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 06.10

Pogoda na dziś. Środa przyniesie ochłodzenie, na obszarze całego kraju temperatura spadnie poniżej 20 stopni Celsjusza. W większości regionów pojawią się opady deszczu. Na wschodzie wiatr w porywach może być silny.

W środę na zachodzie i w centrum kraju będzie przeważać pochmurna aura ze słabymi, przejściowo umiarkowanymi przelotnymi opadami deszczu rzędu 2-10 litrów wody na metr kwadratowy. Największe sumy opadów przewidywane są w województwach opolskim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim. We wschodnich regionach zachmurzenie okaże się małe i umiarkowane, nie powinno padać.

Temperatura maksymalna wyniesie od 14-15 stopni Celsjusza w zachodniej i centralnej części kraju, do 16-18 st. C na wschodzie. Na zachodzie wiatr powieje ze słabą siłą z kierunku południowo-zachodniego, natomiast na wschodzie będzie umiarkowany, w porywach dość silny, południowo-zachodni.

Warunki biometeo w środę 06.10

Wilgotność powietrza znajdzie się na poziomie 70-80 procent. Na terenie niemal całej Polski będzie odczuwalne ciepło, tylko na na północnym wschodzie i częściowo na wschodzie - chłód. Warunki biometeorologiczne w zachodnich regionach okażą się niekorzystne, poza tym pogoda neutralnie wpłynie na samopoczucie.

Warunki biometeo w środę
Warunki biometeo w środętvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Wieczorem możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 18 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach dość silny, południowo-wschodni. Ciśnienie rośnie, w południe barometry wskażą 1005 hektopaskali.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Zachmurzenie duże i całkowite ze słabymi przelotnymi opadami deszczu, szczególnie nad ranem i w godzinach popołudniowych. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 17 st. C. Powieje umiarkowany, południowo-wschodni wiatr, skręcający na południowy. Ciśnienie rośnie, w południe osiągnie 1018 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Zachmurzenie duże i całkowite ze słabymi, przejściowo umiarkowanymi, przelotnymi opadami deszczu. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 15 st. C. Wiatr będzie słaby, zmienny. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1007 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Zachmurzenie całkowite ze słabymi, przejściowo umiarkowanymi, przelotnymi opadami deszczu oraz opadami deszczu z przerwami. Termometry pokażą maksymalnie 14 st. C. Powieje słaby, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie rośnie, w południe osiągnie 1003 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Zachmurzenie całkowite ze słabymi, przejściowo umiarkowanymi opadami deszczu, zarówno o charakterze przelotnym jak i ciągłym. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 16 st. C. Wiatr będzie słaby, wschodni. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 992 hPa.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Popada deszcz

Pozostałe wiadomości