TVN Meteo | Prognoza

Pogoda na dziś - sobota, 28.05. Niebo zasnują chmury, będzie padać deszcz

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
anw/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na wtorek, 05.07
Prognoza pogody na wtorek, 05.07tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. Sobota 28.05 upłynie na ogół pod znakiem dużego zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu. Porywiście powieje, lokalnie też zagrzmi. Termometry pokażą maksymalnie od 12 do 17 stopni Celsjusza.

Na sobotę 28.05 synoptycy prognozują duże zachmurzenie na przeważającym obszarze kraju, tylko w pasie południowym będzie ono umiarkowane. Przelotnie popada deszcz do 5-10 litrów wody na metr kwadratowy w północnej części kraju, na południu spadnie 1-5 l/mkw. Jedynie na Podkarpaciu nie pojawią się opady. Na Mazurach i Podlasiu lokalnie zagrzmi, a burzom towarzyszyć będę opady rzędu 15 l/mkw.

Temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 14 st. C w centrum kraju, do 17 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje z kierunku zachodniego, będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągając prędkość do 50-70 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na sobotę
Prognoza pogody na sobotętvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - sobota, 28.05

Wilgotność powietrza wahać się będzie od 60 do 80 procent. W północnej i centralnej części Polski odczujemy zimno, w pozostałych regionach chłód. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotętvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Sobota w Warszawie przyniesie pochmurną aurę z przejaśnieniami. Prognozuje się przelotne opady deszczu do 5-10 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 14 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr z zachodu, w porywach osiągnie prędkość do 40-60 km/h. W południe barometry pokażą 995 hPa.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Dzień w Gdyni, Gdańsku i Sopocie upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z przelotnymi opadami deszczu do 5 l/mkw. Mogą pojawić się burze. Termometry pokażą maksymalnie 13 st. C. Zachodni wiatr, umiarkowany okresami dość silny, w porywach rozpędzi się do 40-60 km/h. W południe ciśnienie sięgnie 1003 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

W sobotę w Poznaniu zachmurzenie będzie duże, poza tym przelotnie popada deszcz do 5 l/mkw. Temperatura maksymalna sięgnie 14 st. C. Powieje zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach osiągnie do 50-70 km/h. W południe barometry wskażą 999 hPa. 

Pogoda na dziś - Wrocław

Mieszkańców Wrocławia czeka dość pochmurna sobota. Tego dnia wystąpi umiarkowane, okresami duże zachmurzenie ze słabymi przelotnymi opadami deszczu poniżej 5 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie 15 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach rozpędzi się do 50-70 km/h. W południe ciśnienie wyniesie 998 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Sobota w Krakowie przyniesie umiarkowane, okresami duże zachmurzenie ze słabymi przelotnymi opadami deszczu poniżej 5 l/mkw. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia sięgnie 16 st. C. Zachodni wiatr będzie wiał umiarkowanie. W południe barometry wskażą 984 hPa.

Warunki drogowe w sobotę
Warunki drogowe w sobotętvnmeteo.pl

Autor:anw/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości