Pogoda na dziś - sobota 19.11. Mróz prawie w całym kraju, oprócz tego chmury i śnieg

Autor:
kw/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na czwartek
Prognoza pogody na czwartektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś, czyli sobotę 19.11, przyniesie chmury i miejscami opady śniegu. W niemal całym kraju utrzymywać się będzie mróz, tylko lokalnie temperatura maksymalna wyniesie 0 stopni Celsjusza.

W sobotę możemy spodziewać się dużego zachmurzenia z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. W południowej i wschodniej Polsce prognozowane są słabe opady śniegu do 2 centymetrów. Na Wybrzeżu i Pomorzu będzie padać intensywniej - suma opadów wyniesie 5 cm, a lokalnie nawet i 10 cm. Uwaga - niewykluczone są tam też wyładowania atmosferyczne. Temperatura maksymalna sięgnie od -5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez -2 st. C w centrum kraju, do 0 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr ze zmiennych kierunków powieje słabo. Tylko nad morzem może być północno-wschodni oraz dość silny i porywisty.

Prognoza pogody na sobotę
Prognoza pogody na sobotętvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - sobota 19.11

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie około 80-90 procent. W całym kraju odczujemy zimno, a warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotętvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Sobota w Warszawie przyniesie umiarkowane i małe zachmurzenie. Termometry pokażą maksymalnie -3 st. C. Wiatr będzie zmienny i słaby. Ciśnienie w południe osiągnie do 1000 hPa.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

W sobotę mieszkańcy Gdańska, Sopotu i Gdyni mogą spodziewać się umiarkowanego i dużego zachmurzenia, a także przelotnych opadów śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie -3 st. C. Północno-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, ale okresami może przybierać na sile. Ciśnienie w południe wyniesie 1015 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

W sobotę w Poznaniu niebo będzie pokryte dużym i umiarkowanym zachmurzeniem. Termometry pokażą maksymalnie -2 st. C. Ze zmiennych kierunków powieje słaby wiatr. W południe na barometrach zobaczymy do 1003 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Dzień we Wrocławiu przyniesie umiarkowane i duże zachmurzenie. Temperatura maksymalna sięgnie -1 st. C. Powieje słabo ze zmiennych kierunków. W południe barometry pokażą 998 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

W sobotę w Krakowie utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie. Spodziewane są też przelotne opady śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie -2 st. C. Wiatr będzie słaby i powieje ze zmiennych kierunków. Ciśnienie w południe osiągnie 986 hPa.

Warunki drogowe w sobotę
Warunki drogowe w sobotętvnmeteo.pl

Autor:kw/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości