Pogoda na dziś - sobota 08.01. Strefa z opadami śniegu i deszczu ze śniegiem nad Polską

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 08.01

Pogoda na dziś. Sobota w części kraju przyniesie opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Termometry wskażą maksymalnie do 3 stopni Celsjusza na zachodzie Polski.

W sobotę od zachodu głąb kraju będzie przemieszczać się strefa frontowa. Prognozowany jest wzrost zachmurzenia do dużego i całkowitego, miejscami z opadami śniegu, na zachodzie kraju również deszczu ze śniegiem. Opady będą słabe, z przerwami, głównie na północy kraju. Nie można jednak wykluczyć, że słabo, symbolicznie popada także w centralnych i południowych regionach. Na wschodzie początkowo będzie pogodnie, dopiero po południu zachmurzenie będzie duże.

Temperatura maksymalna wyniesie od -2 i -1 stopni Celsjusza na wschodzie do 2-3 st. C na zachodzie kraju. Wiatr będzie południowo-zachodni skręcający na zachodni. Powieje umiarkowanie, tylko na zachodzie w porywach dość silnie.

Prognoza pogody na sobotę
Prognoza pogody na sobotętvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza znajdzie się w granicach 70-95 procent. Na obszarze całej Polski będzie odczuwalny chłód. Warunki biometeorologiczne okażą się zróżnicowane.

Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotętvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Duże i całkowite zachmurzenie, w drugiej części dnia możliwe słabe przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie 0 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 1000 hektopaskali.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Duże i całkowite zachmurzenie ze słabymi opadami śniegu i deszczu ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 1 st. C. Powieje umiarkowany, południowo-zachodni wiatr. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 1006 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Duże i całkowite zachmurzenie, początkowo ze słabymi opadami śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 2 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1000 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Duże i całkowite zachmurzenie, możliwe słabe przelotne opady śniegu. Termometry pokażą maksymalnie 3 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-zachodni wiatr. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 998 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Umiarkowane i duże zachmurzenie, możliwe słabe przelotne opady śniegu. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 1 st. C. Wiatr będzie słaby, zmienny. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 988 hPa.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości