Pogoda na dziś - sobota 01.04. Chłodno, wilgotno, w części kraju także wietrznie

Autor:
as,ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Warunki biometeo w poniedziałek
Warunki biometeo w poniedziałektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. Sobota 01.04 upłynie pod znakiem chmur i opadów. W części kraju wieczorem może popadać deszcz ze śniegiem. Termometry wskażą maksymalnie od 5 do 13 stopni Celsjusza.

W sobotę aura będzie pochmurna z przejaśnieniami, szczególnie na północy i południu kraju. Okresami możliwe są opady deszczu rzędu 1-5 litrów wody na metr kwadratowy, a w godzinach wieczornych na Wybrzeżu wystąpi również przelotny deszcz ze śniegiem.

Temperatura maksymalna wyniesie od 5-6 stopni Celsjusza w rejonie Wybrzeża i Pomorza, przez 9-10 st. C w centralnych regionach, do 13 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie zachodni i południowo-zachodni, tylko na północy kraju - północno-wschodni. Powieje słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie, w porywach na Pomorzu rozpędzając się do 50-60 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na sobotę
Prognoza pogody na sobotętvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne

Wilgotność powietrza sięgnie 80-90 procent. Mieszkańcy całej Polski odczują chłód i wilgoć. Aura w większości kraju niekorzystnie wpłynie na samopoczucie.

Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotętvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Sobota w Warszawie upłynie pod znakiem pochmurnej aury. Spodziewane są przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 10 st. C. Wiatr z kierunków zachodnich będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie waha się, w południe barometry wskażą 985 hektopaskali.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

W sobotę w Gdańsku, Gdyni i Trójmieście prognozowane jest pochmurne niebo, może też przelotnie popadać deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 5 st. C. Powieje północno-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie waha się, w południe osiągnie 1002 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

W Poznaniu w sobotę zapanuje pochmurna aura z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 9 st. C. Zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 989 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Sobota zapowiada się we Wrocławiu pochmurno, wystąpią też przelotne opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 11 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z kierunków zachodnich. Ciśnienie waha się, w południe osiągnie 985 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

W Krakowie w sobotę prognozowane jest pochmurne niebo. Mogą wystąpić przejaśnienia, ale również przelotne opady deszczu. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 12 st. C. Wiatr okaże się południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 974 hPa..,

Autor:as,ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock

Pozostałe wiadomości