TVN Meteo | Prognoza

Pogoda na dziś - poniedziałek 31.01. Nad część kraju nasunie się zatoka niżu

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na sobotę 20.08
Pogoda na sobotę 20.08tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 31.01

W poniedziałek na wschodzie popada śnieg, a w zachodnich regionach wystąpią opady deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Wiatr okaże się znacznie słabszy niż w weekend. Termometry wskażą maksymalnie do 3 stopni Celsjusza.

W poniedziałek wschodnia część Polski będzie w zasięgu niżu Nadia, który w weekend przyniósł wichury ale już z dala od jego centrum, przez co wiatr znacznie osłabnie, a opady przyjmą charakter przelotnego śniegu o umiarkowanym natężeniu.

Na zachodzie chwilowo władzę w pogodzie obejmie klin wyżowy, który zapewni pogodny poranek, ale już od południa nad zachodnie, a następnie nad południowe regiony kraju nasunie się zatoka niżu, a wraz z nią pojawi się dużo chmur, wystąpią deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu.

Pogoda na poniedziałek

Pierwszego dnia tygodnia czeka nas pochmurna aura z przejaśnieniami w centrum oraz miejscami na północy i wschodzie kraju. We wschodnich i południowych regionach okresami będą występować opady śniegu rzędu 1-3 centymetrów. Na zachodzie popada deszczu ze śniegiem do 3 l/mkw.

Temperatura maksymalna wyniesie od -1 stopnia Celsjusza na Podlasiu i Suwalszczyźnie, przez 1 st. C w centrum kraju, do 3 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr w większości kraju będzie wiać z kierunku północno-zachodniego, umiarkowanie. Na wschodzie okresami powieje dość silnie, w porywach osiągając prędkość do 40-60 km/h. Na zachodzie będzie słaby, północno-wschodni.

Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałektvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza znajdzie się na poziomie 80-90 procent. Mieszkańcy zachodniej połowy kraju odczują chłód, na wschodzie natomiast będzie odczuwalne zimno. Warunki biometeorologiczne w pasie od Pomorza, przez centrum kraju, po Podkarpacie będą neutralne, a w pozostałych regionach okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo w poniedziałek
Warunki biometeo w poniedziałektvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Zachmurzenie duże, przejściowo umiarkowane. Temperatura maksymalna 1 st. C. Wiatr północno-zachodni, nad ranem dość silny, w porywach do 40-60 km/h, w ciągu dnia słabnący do umiarkowanego. Ciśnienie waha się, w południe barometry wskażą 990 hektopaskali.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Zachmurzenie duże, przejściowo umiarkowane. Temperatura maksymalna 2 st. C. Wiatr północno-zachodni, umiarkowany. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1003 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Pochmurno z opadami deszczu ze śniegiem do 1-3 l/mkw. Temperatura maksymalna 2 st. C. Wiatr północno-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 994 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Pochmurno z opadami śniegu i śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna 3 st. C. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 990 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Pochmurno, okresami słabe opady śniegu poniżej 3 cm. Temperatura maksymalna 1 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 975 hPa.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: YuryKara/Shutterstock

Pozostałe wiadomości