Pogoda na dziś - poniedziałek 30.05. Obfite opady, burze i bardzo silne porywy wiatru

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na środę
Prognoza pogody na środętvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. W poniedziałek na obszarze całego kraju należy spodziewać się opadów deszczu, które w niektórych miejscach będą intensywne. Wystąpią również burze, podczas których w porywach powieje nawet do 90 kilometrów na godzinę.

W poniedziałek zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami. We wschodniej i północno-wschodniej części kraju pojawią się przelotne opady deszczu rzędu 10-30 litrów wody na metr kwadratowy, lokalnie wystąpią także burze z opadami do 40 l/mkw. W pozostałych miejscach przelotnie popada, a w trakcie burz spadnie do 5-15 l/mkw.

Temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 16 st. C w centrum kraju, do 18 st. C na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W trakcie wyładowań atmosferycznych w porywach rozpędzi się do 80-90 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na poniedziałek 30.05
Prognoza pogody na poniedziałek 30.05tvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza sięgnie 70-90 procent. Mieszkańcy całej Polski odczują chłód i wilgoć. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Warunki biometeorologiczne w poniedziałek 30.05
Warunki biometeorologiczne w poniedziałek 30.05tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Mieszkańcy Warszawy powinni spodziewać się pochmurnej aury z opadami deszczu, przejściowo intensywnymi, możliwa jest również burza. Temperatura maksymalna wyniesie 15 st. C. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany i dość silny, w burzy silny. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 997 hektopaskali.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

W Gdańsku, Sopocie i Gdyni aura będzie pochmurna z opadami deszczu, które przejściowo okażą się intensywne. Może wystąpić burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 14 st. C. Powieje zachodni, umiarkowany i dość silny, w burzy silny wiatr. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 1010 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

W Poznaniu będzie pochmurno z przejaśnieniami, pojawią się przelotne opady deszczu, możliwa jest także burza. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 17 st. C. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany i dość silny, w burzy silny. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 999 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Mieszkańcy Wrocławia powinni spodziewać się pochmurnej aury z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Może pojawić się burza. Termometry pokażą maksymalnie 18 st. C. Powieje zachodni, umiarkowany i dość silny, w burzy silny wiatr. Ciśnienie waha się, w południe osiągnie 997 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Poniedziałek w Krakowie upłynie pochmurno z przejaśnieniami. Pojawią się także przelotne opady deszczu, możliwa jest burza. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 18 st. C. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany i dość silny, w burzy silny. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 983 hPa.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości