Pogoda na dziś - poniedziałek 20.03. Wędrówka deszczowego frontu przez Polskę

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotętvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. Poniedziałek 20.03, pierwszy dzień astronomicznej wiosny, przyniesie chmury i deszcz. Opady nie powinny wystąpić tylko w niektórych miejscach na wschodzie Polski. Przy temperaturze od 10 do 16 stopni Celsjusza będziemy odczuwać komfort termiczny.

Poniedziałek przyniesie pochmurną aurę z przejaśnieniami. Od zachodu w głąb kraju będą przemieszczać się opady deszczu rzędu 1-5 litrów wody na metr kwadratowy. Bez deszczu będzie na ogół w rejonie Podlasia i Podkarpacia. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, przez 12 st. C w centrum kraju, do 16 st. C na Podkarpaciu. Z kierunku zachodniego i południowo-zachodniego powieje słaby i umiarkowany, na zachodzie okresami dość silny wiatr.

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza w ciągu dnia sięgnie 70-80 procent. Na obszarze całej Polski będzie odczuwalny komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne niekorzystnie wpłyną na samopoczucie.

Warunki biometeo w poniedziałek
Warunki biometeo w poniedziałektvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Poniedziałek w Warszawie zapowiada się pochmurno. Po południu pojawią się przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 14 st. C. Wiatr będzie zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 1001 hektopaskali.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Mieszkańcy Gdańska, Sopotu i Gdyni powinni spodziewać się pochmurnego poniedziałku z opadami deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 11 st. C. Powieje zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 1013 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Poniedziałek przyniesie w Poznaniu pochmurną aurę. Wystąpią również przelotne opady deszczu. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 12 st. C. Wiatr będzie północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1003 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

W poniedziałek we Wrocławiu będzie pochmurno z przejaśnieniami oraz przelotnymi opadami deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 13 st. C. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 1000 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Poniedziałek zapowiada się w Krakowie pochmurno z przejaśnieniami. Pojawią się także przelotne opady deszczu. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 14 st. C. Wiatr będzie południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 989 hPa.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości