Pogoda na dziś - piątek 26.05. Dużo słońca w większości kraju

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Warunki biometeo w czwartek
Warunki biometeo w czwartektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Piątek przyniesie opady deszczu w południowo-wschodniej Polsce, lokalnie możliwe są też burze. Na przeważającym terenie kraju aura będzie dopisywać. Termometry wskażą maksymalnie 24 stopnie Celsjusza na Podkarpaciu.

W piątek w części Mazowsza, na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, Ziemi Świętokrzyskiej i w Małopolsce zachmurzenie będzie zmienne z przelotnymi opadami deszczu rzędu 1-5 litrów wody na metr kwadratowy, a na krańcach wschodnich możliwe są burze, podczas których spadnie od 10 do 20 l/mkw. i wiatr w porywach rozpędzi się do 60-80 kilometrów na godzinę. W pozostałych regionach będzie panować pogodna aura.

Temperatura maksymalna wyniesie od 16 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 24 st. C na Podkarpaciu. Wiatr z kierunku północno-zachodniego powieje słabo i umiarkowanie.

Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątektvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza sięgnie około 70-80 procent. Na przeważającym obszarze Polski będzie odczuwalny komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne okażą się neutralne.

Warunki biometeo w piątek
Warunki biometeo w piątektvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Piątek w Gdańsku, Sopocie i Gdyni zapowiada się słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie 17 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe barometry wskażą 1023 hektopaskali.

Pogoda na dziś - Kraków

W piątek w Krakowie zachmurzenie będzie zmienne i pojawią się przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 21 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie waha się, w południe osiągnie 991 hPa. 

Pogoda na dziś - Poznań

Piątek w Poznaniu upłynie pod znakiem słonecznej aury. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 18 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1013 hPa.

Pogoda na dziś - Warszawa

Mieszkańcy Warszawy w piątek mogą spodziewać się na ogół słonecznej aury. Przed południem możliwy jest przejściowy wzrost zachmurzenia i może słabo popadać deszcz, poniżej jednego litra wody na metr kwadratowy. Termometry pokażą maksymalnie 20 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie waha się, w południe osiągnie 1008 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Piątek we Wrocławiu przyniesie małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura maksymalna wyniesie 18 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1008 hPa.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24/Jaga_

Pozostałe wiadomości