Pogoda na dziś - piątek 09.06. Gorąco, pojawią się burze z gradem

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Warunki biometeorologiczne w środę 4.10
Warunki biometeorologiczne w środę 4.10tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. Piątek 09.06 w wielu miejscach kraju przyniesie burze, podczas których może padać grad. Będzie gorąco. Aura niekorzystnie wpłynie na samopoczucie.

Piątek na Suwalszczyźnie, Warmii, Mazurach, Pomorzu Gdańskim, Kujawach, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce zachmurzenie upłynie z małym i umiarkowanym zachmurzeniem. W pozostałych regionach będzie ono duże z opadami deszczu do 10 litrów wody na metr kwadratowy. Pojawią się również burze, podczas których spadnie 10-30 l/mkw., wiatr rozpędzi się w porywach do 60-80 km/h, możliwy jest też grad.

Temperatura maksymalna wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 29 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr z kierunku wschodniego powieje słabo i umiarkowanie.

Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątektvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza sięgnie 70-90 procent, przy czym najwyższa będzie na południowym wschodzie kraju. Mieszkańcy północnych i zachodnich regionów odczują gorąco, na pozostałym terenie kraju będzie odczuwalne ciepło. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo w piątek
Warunki biometeo w piątektvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Trójmiasto

W piątek w Gdańsku, Sopocie i Gdyni aura będzie pogodna. Temperatura maksymalna wyniesie 24 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie rośnie, w południe barometry wskażą 1018 hektopaskali.

Pogoda na dziś - Kraków

Mieszkańcy Krakowa w piątek powinni spodziewać się duże zachmurzenia, opadów deszczu i burz. Termometry pokażą maksymalnie 22 st. C. Powieje słaby, wschodni wiatr. Ciśnienie waha się, w południe osiągnie 983 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Piątek w Poznaniu upłynie pod znakiem pogodnej aury. Temperatura maksymalna wyniesie 28 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1004 hPa.

Pogoda na dziś - Warszawa

W piątek w Warszawie zachmurzenie będzie stopniowo rosnąć aż do wystąpienia opadów deszczu. Możliwa jest też burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 24 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, wschodni wiatr. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 1002 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

W piątek w Krakowie wystąpi duże zachmurzenie z opadami deszczu i burzami. Temperatura maksymalna wyniesie 23 st. C. Wiatr będzie słaby, wschodni. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1004 hPa.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości