Pogoda na dziś - niedziela 25.09. Opady deszczu na południu kraju, maksymalnie 19 stopni

Autor:
as
Źródło:
tvnmeteo.pl
Dorota Gardias o pogodzie w Polsce
Dorota Gardias o pogodzie w PolsceTVN24
wideo 2/4
TVN24Dorota Gardias o pogodzie w Polsce

Niedziela to na razie ostatni dzień, w którym pogoda na przeważającym obszarze Polski będzie dopisywać. Mieszkańcy południowych regionów powinni spodziewać się deszczowej aury i tak w całym kraju zapowiada się nadchodzący tydzień.

Na pogodę w przeważającej części kraju wpływa układ wysokiego ciśnienia. W niedzielę na północy, w centrum oraz we wschodnich i zachodnich regionach chmury będą się pojawiać, ale nie zabraknie wielu chwil ze słońcem. Aura pogarsza się już w południowej Polsce, gdzie front atmosferyczny związany z niżem znad Alp zaczyna przynosić opady deszczu. W ciągu dnia spadnie tam do 1-5 litrów wody na metr kwadratowy.

Temperatura w najcieplejszej chwili wyniesie maksymalnie od 14 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 19 st. C w południowo-zachodniej części kraju. Wiatr powieje ze słabą siłą, ze zmiennych kierunków.

Od poniedziałku większej ilości chmur i opadów deszczu należy spodziewać się już na terenie całego kraju. Będzie robić się też coraz chłodniej.

Prognoza pogody na niedzielę 25.09
Prognoza pogody na niedzielę 25.09tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - niedziela 25.09

W ciągu dnia wilgotność powietrza wyniesie 70-80 procent. Na terenie całej Polski odczujemy chłód. W południowej części kraju zapanują niekorzystne warunki biometeorologiczne.

Warunki biometeo w niedzielę 25.09
Warunki biometeo w niedzielę 25.09tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Mieszkańcy Warszawy mogą spodziewać się niedzieli pod znakiem dużego zachmurzenia z możliwością rozpogodzeń. W ciągu dnia na termometrach zobaczymy 16 st. C. Zachodni wiatr okaże się słaby. W południe ciśnienie osiągnie 998 hPa

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Niedziela w Gdańsku, Gdyni i Sopocie zapowiada się pochmurno, jednak niebo może się przejaśniać. Termometry pokażą maksymalnie 15 st. C. Wiatr będzie słaby, południowy i południowo-zachodni. Na barometrach w południe zobaczymy 1012 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Niedziela w Poznaniu będzie pochmurna z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna wyniesie 18 st. C. Powieje słaby wiatr północno-zachodni. W południe barometry pokażą 1001 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

We Wrocławiu prognozowana jest pochmurna niedziela z przejaśnieniami i opadami deszczu. Na termometrach zobaczymy 19 st. C. Wiatr będzie słaby, zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 997 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

W Krakowie niedziela okaże się pochmurna. Niebo będzie się przejaśniało, ale może również spaść deszcz. Termometry pokażą do 18 st. C. Powieje słaby wiatr z południowego zachodu. Na barometrach zobaczymy w południe 983 hPa.

Warunki drogowe w niedzielę 25.09
Warunki drogowe w niedzielę 25.09tvnmeteo.pl

Autor:as

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości