TVN Meteo | Prognoza

Pogoda na dziś - niedziela 16.01. Lokalne opady, miejscami może silnie wiać

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na sobotę
Prognoza pogody na sobotętvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 16.01

Pogoda na dziś upłynie na ogół pod znakiem chmur. Będą miejsca, w których wystąpią opady śniegu, przechodzące kolejno w deszcz ze śniegiem i sam śnieg. Lokalnie należy spodziewać się silniejszych porywów wiatru.

Pogoda na dziś przyniesie pochmurne niebo z przejaśnieniami, tylko w pasie południowym spodziewane są większe rozpogodzenia. Na północy i częściowo na zachodzie wystąpią słabe opady śniegu, przechodzącego w śnieg z deszczem i sam deszcz rzędu 3 litrów wody na metr kwadratowy.

Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 4 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr z zachodu i południowego zachodu będzie na ogół słaby i umiarkowany. Na Wybrzeżu i miejscami w górach może osiągać jednak do 40-60 kilometrów na godzinę.

Pogoda na niedzielę 16.01
Pogoda na niedzielę 16.01tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - niedziela 16.01

Wilgotność powietrza wyniesie 60-80 procent. Na północy i zachodzie Polski odczujemy chłód, a w pozostałych regionach komfort termiczny. Biomet będzie zróżnicowany - na północy niekorzystny, w pasie od Ziemi Lubuskiej i Dolnego Śląska do część Podlasia i Lubelszczyzny neutralny, a w reszcie kraju korzystny.

Warunki biometeorologiczne w niedzielę 16.01
Warunki biometeorologiczne w niedzielę 16.01tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Zachmurzenie duże, późnym wieczorem możliwe słabe opady deszczu ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 1 st. C. Z południowego zachodu powieje słaby wiatr, który od wieczora może przybierać na sile. W południe barometry wskażą 1006 hPa.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Pochmurno ze słabymi opadami deszczu ze śniegiem. Termometry pokażą maksymalnie 2 st. C. Powieje południowo-zachodni wiatr, który będzie umiarkowany, a wieczorem dość silny. W południe ciśnienie wyniesie 1015 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Pochmurno, słabe opady deszczu w drugiej części dnia. Temperatura maksymalna sięgnie 2 st. C. Wiatr powieje umiarkowanie z południowego zachodu i zachodu. W godzinach wieczornych jego porywy mogą przybierać na sile. W południe na barometrach zobaczymy 1007 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Zachmurzenie przejściowe. Temperatura maksymalna wyniesie 3 st. C. Z zachodu powieje początkowo słaby, potem umiarkowany wiatr. W południe barometry pokażą 1006 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Zachmurzenie małe, wzrastające do umiarkowanego po południu i dużego wieczorem. Temperatura maksymalna sięgnie 3 st. C. Ze zmiennych kierunków powieje słaby i potem umiarkowany wiatr. W południe ciśnienie osiągnie 990 hPa.

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Olga/Shutterstock

Pozostałe wiadomości