Pogoda na dziś - niedziela 14.08. Gorąco, wilgotno, w wielu miejscach zagrzmi

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. Niedziela 14.08 w większości kraju upłynie z opadami deszczu i burzami. Słoneczną aurą będą mogli cieszyć się przebywający w północnych regionach. Temperatura osiągnie maksymalnie od 25 do 32 stopni Celsjusza.

W niedzielę na północy kraju będzie pogodnie. W pozostałych regionach czeka nas zmienne zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu rzędu 5-10 litrów wody na metr kwadratowy, miejscami pojawią się również burze, podczas których spadnie do 10-30 l/mkw., a wiatr rozpędzi się w porywach do 80 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna wyniesie od 25 stopni Celsjusza na południu, przez 26 st. C w centrum kraju, do 32 st. C na północnym zachodzie. Wiatr z wyjątkiem burz będzie słaby i umiarkowany, powieje z kierunku północno-wschodniego.

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza w ciągu dnia znajdzie się na poziomie 60-90 procent, przy czym najwyższa będzie w południowych regionach. Mieszkańcy większości kraju odczują ciepło i wilgoć. Warunki biometeorologiczne w przeważającej części Polski okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo w niedzielę
Warunki biometeo w niedzielętvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie będzie duże z przelotnymi opadami deszczu. Może wystąpić burza. Temperatura maksymalna wyniesie 27 st. C. Wiatr będzie wschodni, słaby i umiarkowany, tylko w czasie burzy silny. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 998 hektopaskali.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Niedziela w Gdańsku, Sopocie i Gdyni zapowiada się słonecznie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 26 st. C. Powieje północno- wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 1016 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Mieszkańcy Poznania w niedzielę mogą spodziewać się umiarkowanego zachmurzenia okresami wzrastającego do dużego z przelotnymi opadami deszczu. Możliwa jest burza. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 30 st. C. Wiatr będzie północno-wschodni, słaby i umiarkowany, tylko w czasie burzy silny. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1001 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Niedziela we Wrocławiu upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z przelotnymi opadami deszczu. Może pojawić się burza. Termometry pokażą maksymalnie 26 st. C. Powieje północno-wschodni i wschodni, słaby i umiarkowany wiatr, tylko w czasie burzy silny. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 997 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Niedziela przyniesie w Krakowie duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu, możliwa jest również burza. Pod koniec dnia pojawią się rozpogodzenia. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 25 st. C. Wiatr będzie wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 980 hPa.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości