Wyż rządzi pogodą w większości Polski. Będzie słonecznie i ciepło

Autor:
ps/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Agnieszka Cegielska o pogodzie w Polsce
Agnieszka Cegielska o pogodzie w PolsceTVN24
wideo 2/4
TVN24Agnieszka Cegielska o pogodzie w Polsce

Pogodę w czwartek na przeważającym obszarze Polski kształtuje układ wysokiego ciśnienia. To jemu w niemal całym kraju będziemy zawdzięczać słoneczną i ciepłą pogodę.

W czwartek na przeważającym obszarze Polski zaznacza się wpływ wyżu Rosamunde znad południowo-wschodniej Europy, z centrum nad Rumunią. Jak podkreśla synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, "to wymarzone jesienne położenie wyżu skutkujące u nas łagodną ciepłą pogodą".

Jedynie północno-wschodnia część kraju jest jeszcze w zasięgu niżu znad Skandynawii, stąd tam należy spodziewać się pochmurnej pogody.

Położenie wyżu Rosamunde z centrum nad RumuniąDWD

Poranek miejscami zimny, po południu bardzo ciepło

Z południowego zachodu napływa ciepłe powietrze, dlatego w najcieplejszym momencie dnia na Dolnym Śląsku prognozujemy nawet 16-18 stopni Celsjusza.

W godzinach porannych lokalnie na południu kraju w trakcie rozpogodzeń temperatura jednak mocno spadła. O godz. 6.30 w Kielcach na termometrach było zero stopni Celsjusza, natomiast w Krakowie, Opolu, Katowicach i Zakopanem temperatura wyniosła 1 st. C. Najcieplej za to było w północnych regionach, w Ustce termometry wskazały 14. st. C.

>> Sprawdź prognozę pogody na kolejne dni

Warunki biometeo w czwartek
Warunki biometeo w czwartektvnmeteo.pl

Autor:ps/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości