Niedobre wiadomości dla fanów zimy

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Tomasz Zubilewicz o pogodzie w Polsce
Tomasz Zubilewicz o pogodzie w PolsceTVN24
wideo 2/4
TVN24Tomasz Zubilewicz o pogodzie w Polsce

W ciągu najbliższych dni temperatura w wielu miejscach kraju będzie osiągać dodatnie wartości. Jeżeli będzie padać, to deszcz ze śniegiem i deszcz, a więc czeka nas więcej jesiennych niż zimowych akcentów w pogodzie.

Jak prognozuje synoptyk tvnmeteo.pl Artur Chrzanowski, w niedzielę będzie pochmurno z przejaśnieniami. W północnej połowie kraju pojawią się opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 0 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 8 st. C w Małopolsce. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, wschodni.

Co nas czeka w pogodzie w następnym tygodniu

Poniedziałek upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia. Będzie padać deszcz, a na Podlasiu pojawi się także deszczu ze śniegiem. Termometry pokażą maksymalnie od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Podkarpaciu. Watr powieje słabo i umiarkowanie, ze wschodu.

Prognoza pogody na poniedziałek i wtorektvnmeteo.pl

Na wtorek synoptycy prognozują duże zachmurzenie. Wystąpią opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna osiągnie od 2 st. C na Podlasiu do 7 st. C na Podkarpaciu. Z kierunków zmieniających się będzie wiać słaby i umiarkowany wiatr.

W środę czeka nas pochmurna aura z przejaśnieniami oraz przelotnymi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura wyniesie maksymalnie od 0 st. C na Suwalszczyźnie do 5 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany południowo-zachodni wiatr.

Prognoza pogody na środę i czwartektvnmeteo.pl
Prognozowane opady w kolejnych dniach
Prognozowane opady w kolejnych dniachVentusky

W części kraju wróci mróz

Czwartek także zapowiada się pochmurno, choć będzie się przejaśniać. Tak jak w ciągu dwóch poprzednich dni, na terenie całego kraju możliwe są przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy maksimum od -1 st. C na Podlasiu do 6 st. C na Podkarpaciu. Wiatr z południa powieje ze słabą i umiarkowaną siłą.

Na horyzoncie duże ochłodzenie

Nieznaczne ocieplenie na początku grudnia nie jest jednak zapowiedzią tego, co czeka nas przez cały miesiąc. Obecnie uderzenie chłodu prognozuje się bliżej połowy miesiąca. Sprawdź szczegóły prognozy wyliczone przez superkomputery z Europy, Rosji i USA na całą zimę 2022/23.

Prognozowana temperatura w kolejnych dniach
Prognozowana temperatura w kolejnych dniachVentusky

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: jong - stock.adobe.com

Pozostałe wiadomości