Pogoda na kolejne dni. "Silne spadki temperatury", rano nawet -15 stopni

Autor:
ps/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognozowana temperatura w kolejnych dniach
Prognozowana temperatura w kolejnych dniachVentusky
wideo 2/3
Pogoda na pięć dni

Zimowa pogoda wraca do Polski. W następnym tygodniu temperatura spadnie do wartości, jakich dawno nie było. Na terenie części kraju nocami i rano może być nawet -15 stopni Celsjusza. Pojawią się też słabe opady śniegu.

Polska pozostaje w zasięgu rozległego wyżu z centrum nad Wyspami Brytyjskimi. Z północy napływa zimne powietrze pochodzenia arktycznego.

Niedziela przyniesie duże zachmurzenie z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura będzie wyrównana. Termometry wskażą maksymalnie od 2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie i w centrum kraju do 4 st. C na zachodzie. Wiatr będzie północny, słaby i umiarkowany.

Polska w zimnych masach powietrza arktycznego

W ciągu kolejnych dni kraj nadal będzie pod wpływem układu wysokiego ciśnienia, którego centrum ma wolno przesuwać się na wschód, w stronę Polski, Szwecji oraz północno-zachodniej Rosji. Pozostaniemy w zimnych masach powietrza arktycznego. W poniedziałek nad krajem przemieści się z północy na południe porcja wilgoci z niewielkimi opadami mokrego śniegu.

Jak informuje synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, "nocami i rano czekają nas silne spadki temperatury, w drugiej połowie tygodnia nawet do -15 stopni Celsjusza na wschodzie kraju". Kiedy nastąpi wzrost temperatury do wiosennych wartości? Zacznie się dopiero za tydzień - odpowiada nasza synoptyk.

Prognoza pogody na poniedziałek i wtorektvnmeteo.pl

Prognoza pogody na kolejny tydzień

Poniedziałek upłynie z dużym zachmurzeniem, ale pojawią się również przejaśnienia. Na wschodzie, południu i w centrum kraju wystąpią słabe opady śniegu do 2 centymetrów oraz śniegu z deszczem. Temperatura sięgnie maksymalnie od 2 st. C na południowym wschodzie, przez 4 st. C w centrum kraju, do 7 st. C na północnym zachodzie. Wiatr będzie północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami silniejszy.

We wtorek czeka nas umiarkowane i duże zachmurzenie. Pojawią się przelotne opady śniegu rzędu 1-2 cm. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 3 st. C w centrum kraju, do 6 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr powieje z kierunków północnych, ze słabą i umiarkowaną siłą.

Prognoza pogody na środę i czwartektvnmeteo.pl

Środa zapowiada się z małym i umiarkowanym zachmurzeniem. Tylko na południu będzie duże z niewielkimi opadami śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od -1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na Pomorzu. Wiatr będzie północno wschodni, słaby i umiarkowany.

Prognozowane opady w najbliższych dniach
Prognozowane opady w najbliższych dniachVentusky.com

Możliwe kilkanaście stopni mrozu

W czwartek się wypogodzi. Termometry pokażą maksymalnie od -2 st. C na Podlasiu, przez 0 st. C w centrum kraju, do 4 st. C na Pomorzu. Rano na wschodzie chwyci jednak silny mróz. Będzie od -15 do -10 st. C. Wiatr powieje z kierunków wschodnich, słabo i umiarkowanie.

Następnego dnia, czyli w piątek, również we wschodniej części kraju, w godzinach porannych temperatura może znaleźć się w granicach od -15 do -10 st. C.

W sobotę o poranku na wschodzie będzie od -8 do -5 st. C.

Prognozowana temperatura w najbliższych dniach
Prognozowana temperatura w najbliższych dniachVentusky.com

Autor:ps/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości