TVN Meteo | Prognoza

Pogoda na 16 dni: szykuje się ekspresowy powrót upału

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na 16 dni: szykuje się ekspresowy powrót upału
Pogoda na 16 dni: szykuje się ekspresowy powrót upałutvnmeteo.pl
wideo 2/4
tvnmeteo.plPogoda na 16 dni: szykuje się ekspresowy powrót upału

Po weekendowym ochłodzeniu od poniedziałku temperatura będzie szybko rosnąć. Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Deszczowy niż, który w sobotę i niedzielę zmienił nam pogodę, zanika i odsuwa się nad Bałtyk. To oznacza poprawę pogody i ocieplenie, bo cyrkulacja powietrza w naszej części Europy będzie się zmieniać na południowo-zachodnią. W efekcie tej zmiany będą do nas docierać coraz cieplejsze masy powietrza, które podobnie jak w czasie poprzednich fal upałów, wędrują z północnej Afryki przez zachód i południe do centrum kontynentu (patrz mapa).

Sytuacja baryczna w Europietvnmeteo.pl

Pogoda na 16 dni

Na początku tygodnia oprócz poprawy pogody wszyscy odczujemy ocieplenie, a już w środę na zachodzie kraju temperatura przekroczy 30 stopni. Najgoręcej będzie w najbliższy czwartek, bo wtedy będzie aż 35 stopni. Kolejne dni, w tym weekend, aż tak upalne nie będą - na południu Polski możemy spodziewać się 26-28 stopni, a na wybrzeżu 21-22. Na podobnym poziomie temperatura będzie utrzymywać się przez cały następny tydzień i w czasie długiego weekendu w połowie sierpnia - wtedy będzie od 22-23 stopni na północy do 28-29 na południu kraju.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor:Tomasz Wasilewski

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości