TVN Meteo | Prognoza

Pogoda na 16 dni: jeszcze poczekamy na duże ocieplenie

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na 16 dni: jeszcze poczekamy na duże ocieplenie
Pogoda na 16 dni: jeszcze poczekamy na duże ocieplenietvnmeteo.pl
wideo 2/4
tvnmeteo.plPogoda na 16 dni: jeszcze poczekamy na duże ocieplenie

Ostatni tydzień kwietnia zacznie się od lekkiego ochłodzenia w całej Polsce. Sprawdź długoterminową, autorską prognozę pogody na 16 dni Tomasza Wasilewskiego.

Wiosna, która na razie nie pozwoli zostawić kurtki w domu, ma swoją przyczynę w północnej cyrkulacji powietrza. Ta z kolei zależeć będzie na początku tygodnia od obecności niżu nad centrum Europy i wyżu nad Morzem Norweskim - takie położenie różnych ośrodków ciśnienia spowoduje zsuwanie się niezbyt ciepłego powietrza z północy na południe, czyli także do nas (patrz mapa).

Sytuacja baryczna w Europietvnmeteo.pl

Pogoda na 16 dni. Majówka 2022 - pogoda

Do połowy tygodnia najwyższa temperatura jakiej możemy spodziewać się w Polsce to 15 stopni Celsjusza, a na północy kraju tylko około 10. Później zrobi się cieplej i pod koniec kwietnia oraz na samym początku maja będzie do 18 stopni. To ocieplenie zostanie przerwane wyraźnym ochłodzeniem w czasie długiego weekendu - 3 maja będzie nie więcej niż 13 stopni. Następnie, już po majówce, czeka nas wzrost temperatury, który największy będzie na południu i tam możemy spodziewać się nawet 19 stopni. 

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor:Tomasz Wasilewski

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvnmeteo.pl, Kontakt 24/Jaga_

Pozostałe wiadomości