Pogoda na 16 dni: długo poczekamy na babie lato

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na 16 dni: długo poczekamy na babie lato
Pogoda na 16 dni: długo poczekamy na babie latotvnmeteo.pl
wideo 2/4
tvnmeteo.plPogoda na 16 dni: długo poczekamy na babie lato

Do końca miesiąca czeka nas nietypowo chłodna aura jak na wrzesień. Sprawdź autorską długoterminową prognozę pogody Tomasza Wasilewskiego.

Do Polski wtargnęło zimne powietrze z północy i na razie nie ma szans, żeby ta sytuacja uległa zmianie. Mamy bowiem nad Europą taki rozkład wyżów i niżów, który gwarantuje nam cyrkulację powietrza z północy, a więc chłodną.

Bardzo istotną rolę na mapie pogody pełnią teraz niż przesuwający się nad wschodnią częścią kontynentu i dość stacjonarny wyż, który "usadowił się" nad Irlandią. Ten drugi układ ciśnienia blokuje dopływ atlantyckiego ciepła w nasze strony, a ten pierwszy ściąga ziąb z północy do centrum Europy.

Sytuacja pogodowa nad Europątvnmeteo.pl

W najbliższych dniach nie mamy szans na ocieplenie, bo temperatura będzie utrzymywać się przeważnie w zakresie 12- 13 stopni Celsjusza na północy do 16-17 st. C na południu kraju. Taki stan rzeczy utrzyma się do końca września, a cieplej zrobi się w pierwszych dniach października - wtedy prawie wszędzie w Polsce powinna lekko przekroczyć 20 st. C. Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższa niedzielę.

Autor:Tomasz Wasilewski

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości