Pogoda na 16 dni: temperatura na huśtawce

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na 16 dni: ciepło, ale z jednym wyjątkiem
Pogoda na 16 dni: ciepło, ale z jednym wyjątkiem
tvnmeteo.pl
tvnmeteo.plPogoda na 16 dni: ciepło, ale z jednym wyjątkiem

Po weekendzie temperatura nadal będzie przekraczać 20 stopni Celsjusza. Co czeka nas w ciągu kolejnych dni? Sprawdź długoterminową prognozę pogody Tomasza Wasilewskiego.

Do Polski bez żadnych przeszkód ze wschodu płynie ciepłe i suche powietrze. Taki stan rzeczy zawdzięczamy wyżom, które ciągną się od Atlantyku, przez Skandynawię, aż po Rosję i tworzą w ten sposób w naszej części kontynentu wspomnianą wcześniej wschodnią cyrkulację powietrza. Ta wyżowa "gwarancja" dobrej pogody skończy się w drugiej połowie tygodnia, gdy wyż ulegnie osłabieniu i rozerwaniu, co spowoduje zmianę pogody, polegającą między innymi na przejściowym ochłodzeniu. Na razie jednak to chłodniejsze powietrze jest daleko od nas i na początku tygodnia będzie docierać głównie do Wielkiej Brytanii (patrz mapa).

Sytuacja baryczna w Europietvnmeteo.pl

Pogoda na 16 dni

Do czwartku możemy liczyć niezmiennie na ciepłą pogodę z temperaturą sięgającą 22-23 stopni. Później jednak, pod koniec tygodnia, przyjdzie ochłodzenie i na północy kraju będzie nie więcej niż 15-16 stopni, a na południu maksymalnie 20. Po tym weekendowym oziębieniu temperatura ponownie będzie rosnąć i w ostatnich dniach maja osiągnie 25 stopni, a w pierwszych dniach czerwca nawet 26-27 stopni.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor:Tomasz Wasilewski

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości