Pogoda na 16 dni: blisko do poważnego ochłodzenia. Prognoza długoterminowa Tomasza Wasilewskiego

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na 16 dni: blisko do poważnego ochłodzenia
Pogoda na 16 dni: blisko do poważnego ochłodzenia
tvnmeteo.pl
tvnmeteo.plPogoda na 16 dni: blisko do poważnego ochłodzenia

Najwyższa temperatura jakiej możemy spodziewać się w najbliższych dniach to 11 stopni, a później zrobi się dużo zimniej. Sprawdź autorską długoterminową prognozę pogody przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Coraz chłodniejsza pogoda będzie spowodowana napływem zimnych mas powietrza z północy oraz ze wschodu. Za taką cyrkulację powietrza zarówno teraz - na początku nowego tygodnia, jak i później - po 15 listopada, odpowiedzialny będzie wyż tworzący się nad Skandynawią oraz nad Rosją. W zależności od jego położenia, zasięgu i kształtu będzie on do nas kierować arktyczne powietrze z północy lub kontynentalne ze wschodu, co w obu przypadkach oznacza zimną, a nocami mroźną pogodę (patrz mapa).

Sytuacja baryczna w Europietvnmeteo.pl

Pogoda na 16 dni

Przez kilka najbliższych dni we wschodniej Polsce będzie nie więcej niż 7-8 stopni Celsjusza, a nocami chwyci kilkustopniowy mróz. Na zachodzie kraju będzie trochę cieplej, bo do 11 st. Większa zmiana temperatury w całej Polsce nastąpi w połowie miesiąca i wtedy na wschodzie w ciągu dnia będzie zaledwie około 0 stopni, na zachodzie 5-6 st. Na podobnym poziomie temperatura utrzyma się także w następnym tygodniu, czyli po 21 listopada.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor:Tomasz Wasilewski

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości