TVN Meteo | Prognoza

Opady deszczu i burze nad częścią kraju. Aktualna sytuacja pogodowa w Polsce

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc 27/28.01
Pogoda na noc 27/28.01tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro 06.10

Opady deszczu występują we wtorek wieczorem na zachodzie kraju. Miejscami pojawiły się burze. Śledź aktualną sytuację pogodową w Polsce na tvnmeteo.pl.

Jak poinformował około godziny 21.00 synoptyk tvnmeteo.pl Damian Zdonek, strefa opadów deszczu we wtorek wieczorem rozciąga się od Legnicy, przez Zieloną Górę i Leszno, po Poznań. Przemieszcza się w kierunku północno-wschodnim. Występują opady rzędu 10-15 litrów wody na metr kwadratowy.

Burze na Dolnym Śląsku

Nad częścią kraju pojawiły się również burze o słabym natężeniu. Grzmi w województwie dolnośląskim w rejonie miejscowości Barlinek, Bolesławiec i Lubomierz.

Wyładowaniom atmosferycznym towarzyszą opady deszczu do 10-15 l/mkw. i porywy wiatru dochodzące do 50-60 kilometrów na godzinę. Burze przemieszczają się w kierunku północno-wschodnim.

W nocy strefa opadów ma objąć całą zachodnią część Polski. Na wtorek również dla tych regionów prognozujemy opady deszczu. Na pogodę będzie wpływać zatoka niskiego ciśnienia związana z niżem znad Skandynawii ze strefą pofalowanego frontu chłodnego rozciągającego się południkowo przez centralną i zachodnią część kraju.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości