TVN Meteo | Prognoza

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Gdzie wydano ostrzeżenia

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
dd,
ps
Źródło:
IMGW
Prognoza pogody na czwartek 27.01
Prognoza pogody na czwartek 27.01tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 05.10

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w kilku powiatach na południu Polski. Zdaniem synoptyków IMGW z biegiem dnia alarmów może przebywać.

Wtorek przyniesie porywisty wiatr. Sprawdź, gdzie należy uważać.

Silny wiatr - alerty IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem na terenie powiatów głubczyckiego, prudnickiego i nyskiego w województwie opolskim.

Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości do 40 kilometrów na godzinę, a miejscami w porywach do 75-80 km/h. Wiać będzie z południa.

Alerty stracą ważność o godzinie 20 we wtorek.

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Zabezpiecz się przed wichurąRCB

Autor:dd, ps

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości