Sztorm na Bałtyku. Porywisty wiatr. IMGW ostrzega

Autor:
anw/dd
Źródło:
IMGW, tvnmeteo.pl
Prognozowana temperatura w dniach 30.01-03.02
Prognozowana temperatura w dniach 30.01-03.02ventusky.com
wideo 2/3
Pogoda na pięć dni 21.10-25.10

IMGW ostrzega przed sztormem na Bałtyku. Wiatr może osiągnąć nawet do 11 stopni w skali Beauforta, czyli wiać z prędkością prawie 120 kilometrów na godzinę.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed sztormem. Jak podają synoptycy, w środę w rejonie Bałtyku Południowego i Południowo-Wschodniego wiatr wiejący z południowego zachodu osiągnie od 7 do 8, w porywach do 9 w skali Beauforta. Miejscami wystąpi przelotny deszcz. Później możliwa jest burza.

Obowiązują ostrzeżenia IMGW przed silnym wiatrem.

Sztorm na Bałtyku. IMGW ostrzega

W czwartek sztorm przybierze na sile. Jak ostrzega IMGW Biuro Prognoz Hydrologicznych w Gdyni, w rejonie Bałtyku Południowo-Wschodniego i Południowego wiatr, południowo-zachodni do zachodniego, osiągnie od 7 do 8, a w porywach do 9 w skali Beauforta. Będzie jednak wzrastał do 8-9, a w porywach do 10-11 w skali Beauforta.

Sztorm na Bałtyku. Wpływ na ekosystem

Niedawno synoptycy IMGW wskazywali, że sztormowy sezon jesienno-zimowy ma duże znaczenie dla ekosystemu Morza Bałtyckiego. Częste sztormy powodują głębsze wlewy słonej wody z Morza Północnego, a dzięki sztormom następuje przemieszanie i dotlenienie wody.

Autor:anw/dd

Źródło: IMGW, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości