TVN Meteo | Prognoza

Uwaga na wiatr nad morzem. Alerty IMGW

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
as,
kw,
ps
Źródło:
IMGW
Prognoza pogody na czwartek, 19.05
Prognoza pogody na czwartek, 19.05tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla części Pomorza. W porywach może wiać do 75 kilometrów na godzinę. Synoptycy IMGW prognozują również powrót przymrozków na początku przyszłego tygodnia.

Ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed silnym wiatrem obowiązują w województwie pomorskim, w powiatach: słupskim, lęborskim, wejherowskim i puckim.

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 45 do 55 kilometrów na godzinę, w porywach do 75 km/h, z kierunku zachodniego i północno-zachodniego. Najsilniejsze porywy mają występować na wybrzeżu. Alerty stracą ważność w sobotę o godzinie 19.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGWtvnmeteo.pl za IMGW

Prognoza zagrożeń IMGW na poniedziałek - przymrozki

Na początku kolejnego tygodnia mogą wrócić przymrozki. W poniedziałek należy się ich spodziewać w woj. warmińsko-mazurskim i podlaskim.

Prognoza zagrożeń na poniedziałektvnmeteo.pl za IMGW

Prognoza zagrożeń IMGW na wtorek - przymrozki

We wtorek przymrozki możliwe są na znacznie większym obszarze kraju. Związane z nimi ostrzeżenia mogą obowiązywać we wszystkich województwach z wyjątkiem łódzkiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego i opolskiego.

Prognoza zagrożeń na wtorektvnmeteo.pl za IMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Czym jest prognoza zagrożeń

Zgodnie z definicją IMGW prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Autor:as, kw, ps

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości