TVN Meteo | Prognoza

Przymrozki nie odpuszczają. Przy gruncie może być -5 stopni

TVN Meteo | Prognoza

Aktualizacja:
Autor:
anw,
ps/dd,rzw
Źródło:
IMGW
Pogoda na czwartek 7.07
Pogoda na czwartek 7.07tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. Mieszkańcy północno-wschodniej Polski kolejną noc z rzędu mogą spodziewać się przymrozków. IMGW prognozuje lokalnie spadek temperatury przy gruncie do -5 stopni Celsjusza.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed przymrozkami wydane zostały dla całych województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego oraz części woj. pomorskiego (powiaty: kartuski, kościerski, starogardzki, gdański, Gdańsk, tczewski, nowodworski, malborski, sztumski i kwidzyński) i mazowieckiego (powiaty: mławski, przasnyski, ostrołęcki, Ostrołęka, ostrowski).

W większości obszaru objętego alertami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około 2 stopni Celsjusza, a przy gruncie do około -3 st. C. W północnej części woj. podlaskiego oraz północno-wschodnich powiatach woj. warmińsko-mazurskiego temperatura powietrza może spaść do około 1 st. C, przy gruncie natomiast do około -5 st. C.

W zależności od województwa ostrzeżenia wejdą w życie o godzinie 23 lub o północy z poniedziałku na wtorek. Wszędzie stracą ważność o godz. 7 we wtorek.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGWtvnmeteo.pl za IMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Autor:anw, ps/dd,rzw

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości