TVN Meteo | Prognoza

Oblodzone drogi i chodniki. IMGW wydał prognozę pogodowych zagrożeń

TVN Meteo | Prognoza

Aktualizacja:
Autor:
kw,
ps,
anw
Źródło:
IMGW
Prognoza pogody na środę
Prognoza pogody na środętvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na dziś

IMGW wydał prognozę pogodowych zagrożeń. Wynika z niej, że w środę mogą zostać wydane ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Na drogach i chodnika zrobi się ślisko. Sprawdź, gdzie będzie niebezpiecznie.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali prognozę zagrożeń. Wynika z niej, że w środę na jezdniach i chodnikach może pojawić się oblodzenie.

Przy spadku temperatury powietrza poniżej zera stopni Celsjusza mokre nawierzchnie mogą zamarzać. Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed tym zagrożeniem możliwe są na całym obszarze województw mazowieckiego i lubelskiego.

Prognoza zagrożeń IMGW na środętvnmeteo.pl za IMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Jak powstaje "szklanka" na drogachPAP

Autor:kw, ps, anw

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości