TVN Meteo | Prognoza

Alerty IMGW. Marznące opady na południowym zachodzie kraju

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
ps
Źródło:
IMGW
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro 05.12

IMGW ostrzega przed opadami marznącego deszczu lub mżawki, które mogą powodować gołoledź. Alerty obowiązują na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej obowiązują w województwach:

- dolnośląskim, w powiatach: zgorzeleckim, lubańskim, lwóweckim, jeleniogórskim, Jelenia Góra, wałbrzyskim, Wałbrzych, kłodzkim ząbkowickim;

- opolskim, w powiatach: nyskim, prudnickim, głubczyckim i kędzierzyńsko-kozielskim.

Miejscami prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Alerty stracą ważność o godzinie 6 w niedzielę.

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Jak powstaje "szklanka" na drogachPAP

Autor:ps

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości